Piknik integracyjny w gminie Bodzentyn. Chorzy i niepełnosprawni świetnie się bawili ze stowarzyszeniem "Z Nami Raźniej"

imo
W Orzechówce odbył się piknik integracyjny dla osób chorych i niepełnosprawnych, który zorganizowało stowarzyszenie "Z Nami Raźniej" z Kielc.
W Orzechówce odbył się piknik integracyjny dla osób chorych i niepełnosprawnych, który zorganizowało stowarzyszenie "Z Nami Raźniej" z Kielc.
Stowarzyszenie „Z Nami Raźniej” z Kielc zorganizowało piknik integracyjny dla osób chorych i niepełnosprawnych. Odbył się w Orzechówce w gminie Bodzentyn.

W pikniku uczestniczyło 30 osób. Jednym z akcentów spotkania była msza święta, którą odprawił ksiądz Tomasz Stradomski.

- Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy sprawić wiele radości osobom niepełnosprawnym i chorym z różnych środowisk. Wspólna integracja, grillowanie, tańce, spacery po malowniczych zakątkach Gór Świętokrzyskich, msza polowa oraz świetna zabawa, to tylko krótki opis tego, jak spędziliśmy sobotnie popołudnie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie darowizna od Targów Kielce, za którą bardzo dziękujemy – powiedział Piotr Płoskonka, prezes stowarzyszenia „Z Nami Raźniej”.

To była kolejna akcja z ramienia tego stowarzyszenia. - Atrakcje, które przygotowaliśmy dla naszych uczestników były okazją do realizacji kilku form terapii zajęciowej, która wpisana jest w nasze działania. Dzięki życzliwości darczyńców, takich jak Targi Kielce, czy Wodociągi Kieleckie możemy realizować kolejne działania, które mają na celu dobro potrzebujących - mówił po pikniku Piotr Kardas, wiceprezes stowarzyszenia

- Tego typu spotkania z osobami niepełnosprawnymi pozwalają dostrzec, że człowiekowi łatwiej jest przetrwać każdą trudność, niepowodzenie, gdy może liczyć na drugą życzliwą mu osobę. Otwartość i spontaniczność niektórych chorych i niepełnosprawnych skłania do takiej właśnie refleksji – powiedziała Renata Gubała, skarbik stowarzyszenia „Z Nami Raźniej”.

Wideo

Dodaj ogłoszenie