Piłka ręczna, II liga. Cenne punkty KSZO

/PK/, /MAT/
Pierwszą kolejkę w nowym roku rozegrali drugoligowi szczypiorniści. Cenne punkty wywalczył KSZO Ostrowiec, który wygrał w Sosnowcu z Zagłębiem, dzięki czemu wyprzedził tę drużynę w tabeli. Dwa mecze naszych drużyn zostały przełożone.

Zagłębie Sosnowiec - KSZO Ostrowiec Św. 31:34 (15:19)

KSZO: Szewczyk, Drabik - M. Fortuna 5, Zdziech 9, Lipka, Cukierski 1, I. Fortuna 2, Majchrzak 5, Sitkowski, Sieczka 6, Byczkowski, Rurarz 6, Radowiecki.

Ostrowczanie, prezentujący dojrzalszy handball, dominowali niemal przez cały mecz. Ich przewaga sięgnęła już dziewięciu bramek (30:21). Zagłębie część strat odrobiło dopiero w końcówce spotkania, gdy losy zwycięstwa były jasne.

Grunwald Ruda Śląska - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 33:24 (21:10)

AZS Politechnika: Porzucek - Kamys 6, Piotrowski 1, Zdrojkowski 6, Kwieciński 2, Glita 6, Lenty 3, Kozłowski, Żaba-Żabiński.

Akademicy, którzy pojechali do Rudy Śląskiej w bardzo okrojonym składzie (zabrakło między innymi trzech podstawowych graczy), walkę z wiceliderem podjęli dopiero po przerwie. Drugą odsłonę wygrali nawet 14:12, ale pierwsze 30 minut, w których zespół Pawła Tetelewskiego stracił aż 21 goli zdecydowały o zwycięstwie faworyzowanych gospodarzy.

W innych meczach: Wisła Sandomierz - Siódemka Chełmek 38:32 (17:11) - awansem w piątek, MOSiR Arcom Bochnia - Orzeł Przeworsk 47:30 (21:18), AZS Katowice - Juvenia Rzeszów 22:34 (10:18), Control Process Tarnów - KSSPR II Końskie, MOSM Hit Bytom - Vive Targi II Kielce - przełożone.

14. Orzeł 14 2 401:510

W następnej kolejce, 14-15 stycznia: Vive Targi II - Arcom, KSSPR II - Zagłębie, KSZO - Grunwald, Politechnika - Wisła.