Piłka ręczna. Nieudana pogoń i porażka SMS-u ZPRP Kielce w domowym meczu ze Śląskiem Wrocław w Lidze Centralnej. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
od 16 lat
SMS ZPRP Kielce przegrał ze Śląskiem Wrocław 32:34 w meczu 4 kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Podopieczni Radosława Wasiaka dobrze weszli w mecz i wygrali pierwszą połowę spotkania. Natomiast tuż po wyjściu z szatni, kielczanie zaliczyli duży przestój w grze i pomimo heroicznej pogoni za wynikiem w końcówce, nie udało się dopaść przeciwnika.

Nieudana pogoń SMS-u

W piątek, 29 września, do Kielc przyjechał lider Ligi Centralnej - Śląsk Wrocław. Mimo to, kielczanie odważnie weszli w mecz w hali przy ulicy Jagiellońskiej i już po paru minutach odskoczyli z wynikiem. Goście kilkukrotnie zmniejszali straty, ale to SMS zszedł do szatni z dwubramkową zaliczką. Na początku drugiej połowy podopieczni Radosława Wasiaka zaliczyli ogromny przestój w grze, a rywal z Wrocławia zaczął niebezpiecznie odskakiwać z wynikiem. Stało się tak za sprawą prostych błędów w ataku, co przeradzało się w szybkie bramki z kontrataku dla Śląska. W pewnym momencie tablica wyników wskazywała siedmiobramkową przewagę gości. Wtedy w pogoń za wynikiem ruszyli kielczanie. Świetnie funkcjonowała obrona, a akcje w ataku napędzał Marcin Pepliński, który skończył piątkowe zmagania z dorobkiem 12 trafień. SMS doszedł rywali na jednego gola różnicy i miał piłkę w posiadaniu, by doprowadzić do remisu. W ostatnich sekundach meczu to wrocławianie zachowali chłodne głowy i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk. Dla nich to czwarta wygrana w tym sezonie Ligi Centralnej, a zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kielcach zaliczyli trzecią porażkę w tegorocznych rozgrywkach.

Zobacz zdjęcia z meczu i kibiców

Spotkaniu z trybun przyglądali się byli reprezentanci Polski na czele z Mariuszem Jurasikiem, Piotrem Grabarczykiem, czy Rafałem Glińskim, który stracił ostatnio pracę w Handball Stali Mielec.

Pozostaje niedosyt, bo udało się zbliżyć do rywala w końcówce. Kluczowy był fragment drugiej połowy, gdzie mieliśmy bodajże 8 akcji bez bramki i to właściwie ustawiło wynik tego spotkania. Natomiast jestem dumny, ponieważ moje chłopaki walczą i pokazują naprawdę spore umiejętności

- mówił po meczu trener, Radosław Wasiak.

SMS ZPRP Kielce - Śląsk Wrocław Handball 32:34 (17:15)
SMS: K. Aksamit 2, P. Mielczarski 2, D. Cacak 3, A. Korus 3, D. Bujok, K. Olczyk 3, M. Popielecki, F. Burzyński, M. Rodak 1, D. Drożdż, M. Pepliński 12, J. Fajfer 5, A. Cichoń 1, F. Sowiak.