Piłka ręczna. Polacy pokonali Austrię 29:27

PK
Od wymęczonego zwycięstwa z Austrią rozpoczęła reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych udział w turnieju o Puchar Gdyni.

Polska - Austria 29:27 (15:15)

Polska: Szmal (6), Wyszomirski (7) - Tłuczyński, Wiśniewski 1, Tomczak 5 (3) - M. Jurecki 5, Jurkiewicz, Bielecki 5 - Tkaczyk, Jaszka 2, Rosiński 4 - K. Lijewski 2, Zaremba - Kuchczyński 2, Orzechowski - B. Jurecki 2, Kwiatkowski 1.

Austria: Bauer, Marinovic - Schlinger 7, Woss 6, Ziura 5, Santos 4, M. Hermann 3, Folser 1, Schmid 1, A. Hermann, Mayer, Posch, Wagesreiter.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:5, 4:5, 4:8, 5:8, 5:10, 8:10, 8:11, 11:11, 11:12, 12:12 - 12:15, 13:15, 13:16, 14:16, 14:17, 15:17, 15:19, 18:19, 18:21, 20:21, 20:22, 23:22, 23:23, 24:23, 24:24, 26:24, 26:26, 28:26, 29:26, 29:27.

Polska drużyna miała nadspodziewanie dużo problemów z grającymi bez kilku podstawowych zawodników Austriakami. Nasz zespół, testujący obronę 5-1 z wysuniętym Michałem Jurkiewiczem, miał na początku spotkania problemy głównie w ataku, przegrywał 1:5, 4:8 i 5:10. Od stanu 6:10 zaczął trafiać Karol Bielecki, który zdobył pięć kolejnych bramek "biało-czerwonych", doprowadzając w 29 minucie do remisu 11:11.

Polski team znów przespał początek drugiej połowy, dając Austriakom odskoczyć na cztery bramki. W ostatniej fazie meczu w głównych rolach wystąpili gracze Vive Targi Kielce. Najpierw kilka skutecznych akcji przeprowadził Tomasz Rosiński, a w końcówce bramki zdobywali Michał Jurecki i Bartłomiej Tomczak. W 52 minucie po trafieniu Bartosza Jureckiego Polska pierwszy raz prowadziła (23:22). Jeszcze w 57 minucie był remis 26:26, ale gol Bartłomieja Jaszki i dwie bramki młodszego z braci Jureckich dały nam wygraną.

W meczu z Austrią zagrali wszyscy powołani gracze Vive Targi Kielce. Tomasz Rosiński grał między 41 a 52 minutą, popełnił tylko jedną stratę, ale trafił wszystkie cztery próby; Słaamor Szmal bronił (nieźle) w pierwszej połowie; Patryk Kuchczyński grał na prawym skrzydle przez 45 minut, oddał cztery rzuty, z których dwa były skuteczne; Michał Jurecki grał do 20 i od 41 minuty, dużo lepiej prezentując się w drugiej połowie, oddał dziewięć rzutów, z których pięć trafiło do siatki, miał cztery straty, przechwyt i dwie asysty; Bartłomiej Tomczak był 100-procentowo skuteczny (pięć bramek, z czego trzy z karnych), najsłabiej wypadli ci, którzy grali najkrócej - Grzegorz Tkaczyk grał do 20 minuty, popełniając dwie straty i to w momencie, w którym graliśmy w podwójnej przewadze, Mateusz Zaremba wszedł na kilka minut w drugiej połowie, miał jeden nieskuteczny rzut i jedną stratę.

W pierwszym wczorajszym meczu turnieju, Rosja pokonała Białoruś (dwaj byli gracze Vive Targi Kielce - Kazimierz Kotliński i Dmitrij Nikulenkow w składzie) 33:22.

W sobotę nasz zespół gra z Białorusią, w niedzielę z Rosją. Oba mecze o godzinie 17.30. Transmisje w Polsacie Sport.