Piłka ręczna. Trener Industrii Kielce Krzysztof Lijewski ocenił mecz z Azotami Puławy: Serce rosło widząc łatwość zdobywania bramek

Wojciech Buras
Krzysztof Lijewski ocenił mecz z Azotami Puławy.
Krzysztof Lijewski ocenił mecz z Azotami Puławy. Tomasz Fąfara
Industria Kielce z dużą łatwością pokonała Azoty Puławy 39:23 w meczu 7 kolejki ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Talanta Dujszebajewa utrzymywali swój rytm w defensywie, co generowało kolejne bramki z szybkiego ataku. - Tempo, jakie narzuciliśmy przeciwnikom, było dla nich nie do wytrzymania - mówił po meczu Krzysztof Lijewski.

Krzysztof Lijewski i Nikodem Błażejewski ocenili mecz z Azotami Puławy

Starcie Industrii Kielce z Azotami Puławy było określane mianem hitu kolejki. Natomiast na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. Kielczanie szybko zbudowali pokaźną zaliczkę i do samego końca pielęgnowali wynik spotkania. Świetnie współpracowała linia defensywna, co dawało możliwość na szybkie bramki w ataku. Zwycięstwo 39:23 nie podlegało żadnym wątpliwościom.

Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się zwłaszcza w pierwszej połowie. Widać było duże zaangażowanie naszych graczy w ataku pozycyjnym. Cieszy dobra obrona, ale wiemy, że to nasza silna strona, więc serce rosło zwłaszcza widząc łatwość zdobywania bramek. Wysokie tempo, jakie narzuciliśmy przeciwnikom, było dla nich nie do wytrzymania. W drugiej połowie nasza koncentracja trochę siadła, na moment wybiliśmy się z rytmu, przez co rzuciliśmy mniej bramek. Wtedy trzeba było chłopaków trochę pobudzić, ale zawodnicy dobrze zareagowali na słowa trenera i do końca meczu było już lepiej. Myślę, że byliśmy zdecydowanie lepsi od rywali. Wiemy, że Azoty Puławy to dobra ekipa, ale przeciwnicy mieli ograniczona liczbę rozgrywających. Chcieliśmy to wykorzystać i grać tak szybko, żeby nie wytrzymali tempa

- podsumował mecz drugi trener Industrii, Krzysztof Lijewski, którego słowa cytujemy za klubową stroną Industrii Kielce.

MVP niedzielnego spotkania został Nikodem Błażejewski. Młody bramkarz świetnie wprowadził się w drugą część spotkania i odbił wiele piłek. Często z czystych sytuacji dla Azotów.

Na początku pierwszej połowy pokazaliśmy, że zasłużenie jesteśmy liderami ligi i naprawdę trudno z nami walczyć. Na początku drugiej części być może myślami zostaliśmy w szatni, ale ja się rozgrzewałem cały czas, czułem się dobrze, złapałem luz i myślę, że było to widać w trakcie gry. Bardzo miło, że po każdej mojej interwencji kibice krzyczeli moje nazwisko. To podnosi na duchu. Tytuł MVP spotkania także cieszy, ale nie gram dla wyróżnień indywidualnych. Cieszę się z dobrej dyspozycji dnia, ale w kolejnym meczu chcę dać z siebie jeszcze więcej

- powiedział po meczu Nikodem Błażejewski, cytowany przez stronę Industrii Kielce.

Następny mecz Industrii Kielce odbędzie się w piątek. Kielczanie zagrają na wyjeździe z Arged Rebud KPR-em Ostrovią Ostrów Wielkopolski.