Piłkarki ręczne Korony Handball Kielce roztrwoniły przewagę i przegrały z Kościerzyną (WIDEO, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Kornelia Czubaj była wyróżniającą się zawodniczką Korony Handball Kielce w meczu z UKS PCM Kościerzyna. Kamil Markiewicz
Słaba skuteczność zaważyła na końcowym niepowodzeniu kieleckich szczypiornistek. Korona Handball przegrała we własnej hali 21:23.

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 21:23

Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna 21:23 (12:9)

Korona Handball: Januchta, Kos, Hibner - Czubaj 4, Sobierajska, Hajduk, Bortnowska 4, Rozmus, Pinda 4, Hynek, Skowrońska 3, Rosińska 5 (4), Kędzior 1.

Początek sobotniego meczu bardzo dobrze zaczął zespół gości, który wyszedł na trzypunktowe prowadzenie.

PRZERWA POMOGŁA

Szybko zareagował na to trener Korony Handball Tomasz Popowicz, który zażądał przerwy. Po powrocie na parkiet kieleckie zawodniczki zaczęły odrabiać punkty. W 9 minucie po bramce Anny Pindy doprowadziły one do wyrównania, a po chwili po golu Marty Rosińskiej wyszły na prowadzenie. Do końca pierwszej części spotkania kielecki zespół grał dobrze.

PRZESTÓJ W ATAKU

Początek drugiej połowy należał do zespołu z Kielc. Po dwóch bramkach Korneli Czubaj oraz trafieniach Pindy i Magdaleny Skowrońskiej, w 37 minucie Korona Handball prowadziła już 16:12. Od tego momentu kielecka drużyna zaczęła grać bardzo nieskutecznie. Mimo dobrej gry w bramce Aleksandry Januchty zawodniczki z Kościerzyny zaczęły odrabiać straty. W 43 minucie był remis 16:16, a w 53 minucie prowadziły one 21:16. Korona Handball dopiero w końcówce zaczęła odrabiać straty. Niestety przy wyniku 21:23 kielecki zespół nie wykorzystał trzech okazji. Magdalena Kędziora trafiła w słupek, a Bortnowska i Pinda rzucały niecelnie. - Zabrakło nam w tym spotkaniu doświadczenia i kontuzjowanych zawodniczek. Mamy zbyt krótką ławkę rezerwowych. Jeśli jedna z rozgrywających przestaje dobrze grać, to nie mam ją na kogo zamienić - powiedział Popowicz, trener Korony Handball.

W innych meczach: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Jutrzenka Płock 27:20 (16:7), KPR Kobierzyce - Słupia Słupsk 34:27 (11:12), SMS ZPRP Płock - Polonia Kępno 28:29 (15:14), AZS UMCS Lublin - Dwójka Profil Nowy Sącz 29:21 (15:11), AZS AWF Warszawa - Sparta Oborniki 30:24 (15:11).