Bardzo dużo zmian zaszło w ostatnich dniach w kadrach naszych zespołów występujących w czwartej lidze, klasie okręgowej i klasach A. Trzecioligowcy, którzy w ten weekend zainaugurowali rundę wiosenną, mają już skompletowane kadry.
Nowym trenerem Piasta Chęciny został Rafał Gołofit, ostatnio prowadzący Ruszcovię Borkowice. Zastąpił Piotra Wilka. Jeśli chodzi o ciekawsze zmiany wśród piłkarzy, to tuż przed inauguracją trzeciej ligi okazało się, że Krystian Zaręba nie zagra w Nidzie Pińczów. Jesienią był najskuteczniejszym zawodnikiem tej drużyny, zdobył 8 bramek. - Nie doszliśmy do porozumienia w sprawach finansowych. Wiosną Krystian Zaręba zagra w Zdroju Busko-Zdrój - powiedział Mariusz Karcz, prezes klubu z Pińczowa.
Ponadto z Victorii Skalbmierz do Sparty Kazimierza Wielka przeniósł się Łukasz Łakota, Piotra Rajca z Piasta Stopnica do Towarzystwa Sportowego 1946 Nida Pińczów, do Czarnych Połaniec trafił Paweł Ciuła, były zawodnik Stali Mielec, Kolbuszowianki Kolbuszowa i Rzemieślnika Pilzno. Andrzej Paprocki dostał od prezesa Łysicy Akamit Bodzentyn wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Wychowanek Korony Kielce wraca do formy po poważnej kontuzji.
Czterej piłkarze Hetmana Włoszczowa - Grzegorz Małek, Mateusz Małek, Przemysław Winckowicz i Krzysztof Rajczykowski - przenieśli się natomiast do GLKS Fałków.
EKSTRAKLASA
Korona Kielce
Przychodzą: Damian Ałdaś (Klub Sportowy Polkowice), Abzał Biejsiebiekow (FK Astana - Kazachstan), Siergiej Chiżniczenko (Szachtior Karagunda - Kazachstan), Sebastian Kosiorowski (Helmond Sport), Kyryło Petrow (Arsenał Kijów - Ukraina), Andrzej Szołowski - dołączył do sztabu szkoleniowego, Aleksandar Vuković - dołączył do sztabu szkoleniowego, Maciej Załęcki (z drużyny juniorów Korony).
Odchodzą: Ivan Marković (CSKA Sofia), Łukasz Sierpina (wypożyczenie do Dolcanu Ząbki), Mateusz Stąporski (wypożyczenie do Podbeskidzia Bielsko-Biała), Bartosz Kwiecień (Górnik Łęczna).
TRZECIA LIGA
Granat Skarżysko-Kamienna
Odchodzą: Radosław Mikołajek (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Dawid Stawczyk (Energia Kozienice).
Przychodzą: Wojciech Jagodziński (Astra Piekoszów), Emil Lurzyński (Politechnika Kielce), Bartłomiej Michalski (Radomiak Radom), Michał Smolarczyk (Korona II Kielce).
Korona II Kielce
Odchodzą: Bartosz Papka (Stal Mielec), Adrian Seweryn (Pelikan Łowicz), Michał Smolarczyk (Granat Skarżysko-Kamienna - wypożyczenie), Michał Tkaczuk (Orlicz Suchedniów - wypożyczenie).
Przychodzą: Jacek Kubicki - asystent trenera Sławomira Grzesika.
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Przychodzą: Marcin Grunt (Siarka Tarnobrzeg), Radosław Mikołajek (Granat Skarżysko-Kamienna), Grzegorz Sadłowski (Alit Ożarów), Kamil Stawiarski (Wisła Sandomierz).
Odchodzą: Kamil Cholewiński, Patryk Sarna (Klimontowianka Klimontów), Arnold Dudek (powrót do ŁKS Łagów), Michał Hołody (Alit Ożarów), Dawid Żak (szuka klubu).
Łysica Akamit Bodzentyn
Przychodzą: Patryk Barucha (ŁKS Georyt Łagów), Tomasz Ciesielski (Orlicz Suchedniów), Maciej Horna (Clepardia Kraków).
Odchodzą: Karol Drej (Wierna Małogoszcz), Marek Gołąbek (Spartakus Daleszyce), Karol Mojecki (Neptun Końskie), Andrzej Paprocki (dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu).
Może odejść: Andrzej Paprocki (ma wolną rękę w szukaniu klubu).
TS 1946 Nida Pińczów
Przychodzą: trener Artur Jagodziński (Piast Stopnica), Daniel Dulak (powrót z zagranicy), Łukasz Gębski, Mateusz Kołodziejski (Samson Samsonów), Kamil Kosela (Zdrój Busko-Zdrój), Piotr Rajca (Piast Stopnica).
Odchodzą: trener Krzysztof Dziubel (Neptun Końskie), Hubert Drej (Partyzant Radoszyce), Mateusz Zacharski (Orlęta Kielce), Krystian Zaręba (Zdrój Busko-Zdrój).
Wierna Małogoszcz
Przychodzi: Karol Drej (Łysica Akamit Bodzentyn).
Odchodzą: Sławomir Jedynak (Neptun Końskie?), Bartłomiej Strzębski (Partyzant Radoszyce).
Wisła Sandomierz
Przychodzą: Mariusz Kukiełka (FC Viktoria Koeln 1904), Michał Motyl (Siarka Tarnobrzeg), Jarosław Piątkowski (Siarka Tarnobrzeg), Krystian Pydych (Resovia Rzeszów).
Odchodzą: Łukasz Adamczyk (wypożyczenie do Sparty Dwikozy), Bartosz Leśniowski (Tłoki Gorzyce), Rafał Pydych (Zdrój Busko-Zdrój), Damian Senderowski (Kamienna Brody), Kamil Stawiarski (KSZO 1929 Ostrowiec), Mateusz Surdy (Sokół Nisko), Grzegorz Tobiszewski (Kamienna Brody), Konrad Wójtowicz (szuka klubu).
CZWARTA LIGA
Alit Ożarów
Przychodzi: Michał Hołody (KSZO 1929 Ostrowiec).
Odchodzi: Grzegorz Sadłowski (KSZO 1929 Ostrowiec).
Czarni Połaniec
Przychodzą: Paweł Ciuła (Rzemieślnik Pilzno), Martin Radoń (Start Wola Mielecka).
Odchodzą: Mikołaj Jasiński (wyjazd za granicę), Kamil Lipiec (OKS Mokrzyszów?).
Zainteresowanie: Wojciech Kubat (Zorza Tempo Pacanów).
Hetman Włoszczowa
Przychodzą: Paweł Cegieła (Partyzant Radoszyce), Mariusz Nowak (wznowił treningi), Patryk Pasoń (Zieleń Żelisławice-Secemin), Piotr Saladra (GLKS Krasocin).
Odchodzą: Mateusz Kalita (wyjazd do Warszawy), Łukasz Oduliński, Paweł Musiał (obaj wyjazd za granicę), Grzegorz Małek, Mateusz Małek, Przemysław Winckowicz, Krzysztof Rajczykowski (wszyscy GLKS Fałków).
Klimontowianka Klimontów
Przychodzą: Kamil Cholewiński, Patryk Sarna (KSZO 1929 Ostrowiec), Marcin Wróbel (Wisła Annopol).
Odchodzą: Roman Kowalski (ŁKS Georyt Łagów), Bartłomiej Wielgus (OKS Opatów).
Zainteresowanie: Janusz Hynowski (OKS Mokrzyszów), Arnold Dudek (ŁKS Georyt Łagów).
Lubrzanka Kajetanów
Przychodzą: Grzegorz Jagodzki (wznowił treningi), Paweł Mech (Pogoń Staszów), Arkadiusz Piotrowicz (Korona Kielce).
Odchodzą: Maciej Barabach (szuka klubu), Maciej Treter (Pogoń Staszów?).
Może odejść: Rafał Cedro (wyjazd za granicę).
ŁKS Georyt Łagów
Przychodzą: Arnold Dudek (powrót z KSZO 1929 Ostrowiec), Roman Kowalski (Klimontowianka Klimontów), Łukasz Kaczmarek (Jutrzenka Warta).
Odchodzą: Piotr Brzoza (GKS Nowiny), Szymon Bochniak (GKS Rudki).
Może odejść: Mateusz Żak (Korona Kielce - drużyna juniorów starszych), Szymon Gryz (GKS Rudki).
Zainteresowanie: Robert Bętkowski (Spartakus Daleszyce), Dariusz Maruszewski (Piast Stopnica).
Naprzód Jędrzejów
Przychodzą: trener Jarosław Groszek (Neptun Końskie), Dominik Butenko (Victoria Skalbmierz), Tomasz Mróz, Rafał Zygan (Unia Sędziszów).
Odchodzi: Dawid Byrski (szuka klubu).
Orlęta Kielce
Przychodzą: trener Władysław Starościak (ostatnio Lechia Strawczyn), Kamil Kucharczyk, Tomasz Miernik (wznowili treningi).
Odchodzi: trener Robert Sitarz.
Zainteresowanie: Krzysztof Rusiecki (Korona Kielce), Mateusz Zacharski (TS 1946 Nida Pińczów).
Orlicz Suchedniów
Przychodzą: prezes Dariusz Kowalik, trener Artur Anduła (Juventa Starachowice, grupy młodzieżowe), Marek Banaczkowski (powrót z wypożyczenia do Kamiennej Brody), Robert Notzel (z drużyny rezerw), Paweł Działak, Dominik Kuś, Daniel Lasota, Mateusz Sikora, Łukasz Tuśnio, Albert Zolbach (z drużyny juniorów), Michał Tkaczuk (juniorzy Korony Kielce).
Odchodzą: trener Sławomir Majak (szuka klubu), Tomasz Ciesielski (Łysica Bodzentyn), Miroslaw Koew (powrócił do Bułgarii), Mariusz Kostek (szuka klubu), Ivelin Kostow (Calisia Kalisz?), Aleksiej Czerkaszyn, Aleksiej Shram (powrócili na Ukrainę), Mohamed Sylla, Davier Walcott, Tristan Watson (powrócili do Kanady), Łukasz Ubożak (Partyzant Radoszyce), Kacper Nowocień, Wojciech Nowocień (obaj Energia Kozienice).
Zainteresowanie: Przemysław Sułek (Star Starachowice), Grzegorz Skarbek (powrócił z zagranicy).
Partyzant Radoszyce
Przychodzą: Damian Kopyciński (Orlęta Kielce), Bartłomiej Strzębski (Wierna Małogoszcz), Hubert Drej (TS 1946 Nida Pińczów), Łukasz Ubożak (Orlicz Suchedniów), Bartłomiej Papros (Korona Kielce).
Odchodzi: Artur Kidoń (Pogoń Staszów?).
Pogoń Staszów
Odchodzi: Paweł Mech (Lubrzanka Kajetanów).
Zainteresowanie: Artur Kidoń (Partyzant Radoszyce).
Skała Tumlin
Odchodzi: Łukasz Porębski (powrót po wypożyczeniu do MSS-Klonówka Masłów).
Sparta Kazimierza Wielka
Przychodzą: Kamil Kłoda (Nadwiślanka Nowe Brzesko), Łukasz Łakota (Victoria Skalbmierz), Pape Drame (Zdrój Busko-Zdrój).
Odchodzą: Oskar Kwasiński (kontuzja), Norbert Wątek (Jawornik Gorzków).
Może odejść: Michał Kowalski (Zdrój Busko-Zdrój).
Zainteresowanie: Roman Antos (Victoria Skalbmierz).
Spartakus Daleszyce
Przychodzą: Marek Gołąbek (Łysica Akamit Bodzentyn), Marcin Kołomański (wznowił treningi).
Może odejść: Robert Bętkowski (ŁKS Georyt Łagów), Dominik Staniec (Moravia Morawica).
Unia Sędziszów
Odchodzą: trener Krystian Rokicki (rezygnacja z prowadzenia pierwszego zespołu), Marcin Nowak (Polonia Poraj), Grzegorz Matelski (kontuzja), Tomasz Mróz, Rafał Zygan (Naprzód Jędrzejów).
Zdrój Busko-Zdrój
Przychodzą: Sekou Camara (Limanovia Limanowa), Rafał Pydych (Wisła Sandomierz), Krystian Zaręba (TS 1946 Nida Pińczów).
Odchodzą: Pape Drame (Sparta Kazimierza Wielka), Sebastian Krupa (nie wznowił treningów), Kamil Kosela (TS 1946 Nida Pińczów).
KLASA OKRĘGOWA
Astra Piekoszów
Odchodzą: Marcin Zychalski (szuka klubu), Kamil Wijas (ŁKS Łopuszno), Hubert Rowiński (wyjazd za granicę).
Zainteresowanie: Mateusz Majka (Wicher Miedziana Góra).
GKS Nowiny
Przychodzi: Piotr Brzoza (ŁKS Georyt Łagów).
Odchodzą: Jacek Kubicki (Korona II Kielce), Mariusz Wijas, Wojciech Kaczor (szukają klubów).
Zainteresowanie: Jakub Pamintasu (Moravia Morawica), Karol Markowski (Zdrój Busko-Zdrój).
GKS Rudki
Przychodzi: Szymon Bochniak (ŁKS Georyt Łagów).
Zainteresowanie: Szymon Gryz (ŁKS Georyt Łagów).
Gród Ćmińsk
Przychodzi: Krzysztof Krumplewski (wolny zawodnik).
Kamienna Brody
Przychodzą: Bogusław Cieślik (powrót z zagranicy), Dominik Fąfara (powrót do gry po przerwie), Rafał Kwapisz (wraca do gry po dwóch latach przerwy, ostatnio występował w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Łukasz Sałata (powrót do gry po przerwie), Ariel Spadło (Juventa Starachowice), Jan Szymański (powrót z Anglii), Damian Senderowski, Grzegorz Tobiszewski (obaj Wisła Sandomierz).
Odchodzą: Piotr Bracik (Star Starachowice), Damian Jop (szuka klubu), Bartłomiej Drabik (wyjazd do Wrocławia), Rafał Jałocha (Stal Kunów), Dawid Kalista (wyjazd za granicę), Wojciech Skrobisz (Wisła Annopol).
Mogą odejść: Michał Piórkowski, Przemysław Romanowski (szukają klubów).
Moravia Morawica
Przychodzi: Dominik Staniec (Spartakus Daleszyce).
Odchodzą: Michał Pałgan (Zenit Chmielnik)), Karol Gilewski (wyjazd na studia do Katowic), Wojciech Młynarczyk, Daniel Jasiński (obaj wyjazd do Niemiec).
Może odejść: Jakub Pamintasu (GKS Nowiny).
Zainteresowanie: Michał Krzemiński (Zdrój Busko-Zdrój).
Neptun Końskie
Przychodzą: trener Krzysztof Dziubel (TS 1946 Nida Pińczów), Sławomir Jedynak (Wierna Małogoszcz), Karol Mojecki (Łysica Akamit Bodzentyn).
Odchodzą: trener Jarosław Groszek (Naprzód Jędrzejów), Radosław Wilk (szuka klubu).
Piast Stopnica
Przychodzi: trener Grzegorz Tomecki (wcześniej Czarni Połaniec).
Odchodzą: trener Artur Jagodziński (TS 1946 Nida Pińczów), Piotr Rajca (TS 1946 Nida Pińczów).
Samson Samsonów
Przychodzi: Adrian Tomczyk (Sparta Zagnańsk).
Odchodzą: Łukasz Gębski, Mateusz Kołodziejski (TS 1946 Nida Pińczów).
Sparta Dwikozy
Przychodzą: Łukasz Adamczyk (Wisła Sandomierz), Sławomir Latański (powrót z zagranicy).
Odchodzi: Maciej Drozdowski (Koprzywianka Koprzywnica).
Stal Kunów
Przychodzą: Rafał Jałocha (Kamienna Brody), Damian Kowalski (wznowił treningi po rocznej przerwie), Mateusz Mularski (Świt Ćmielów), Karol Szafirowski (powrót z zagranicy), Adrian Posłuszny, Adam Gajewski (wolni zawodnicy).
Odchodzi: Mateusz Koterbski (wyjazd do Anglii).
Star Starachowice
Przychodzą: Piotr Bracik (Kamienna Brody), Rafał Barszcz, Dominik Minda (z drużyny juniorów), Dawid Brzozowski (powrót po przerwie spowodowanej sprawami zawodowymi).
Odchodzi: Mateusz Witkowski (sprawy zawodowe).
Mogą odejść: Daniel Pisarek, Przemysław Sułek (Orlicz Suchedniów).
Zenit Chmielnik
Przychodzą: Michał Pałgan (Moravia Morawica), Mariusz Trela (Astra Piekoszów), Daniel Zdoliński (Rodzina Kielce).
KLASA A, GRUPA 1
MSS-Klonówka Masłów
Przychodzi: Łukasz Porębski (powrót po wypożyczeniu do Skały Tumlin).
Zainteresowanie: Łukasz Kmieć (Orlęta Kielce).
Piast Chęciny
Przychodzi: trener Rafał Gołofit (Ruszcovia Borkowice).
Odchodzi: trener Piotr Wilk.
Wicher Miedziana Góra
Przychodzi: Piotr Starościak (wznowił treningi po dłuższej przerwie).
KLASA A, GRUPA 2
Agricola Łoniów
Przychodzi: Marek Dzieciuch (powrót z zagranicy).
Baszta Rytwiany
Przychodzi: trener Jerzy Majewski (ostatnio prowadził grupy młodzieżowe w Czarnych Połaniec).
Odchodzi: trener Tomasz Sitek (zostaje w klubie, ale będzie prowadził grupy młodzieżowe).
GKS Świnary
Przychodzi: Artur Szkutnik (OKS Mokrzyszów).
Odchodzi: trener Janusz Frańczak.
Koprzywianka Koprzywnica
Może odejść: Ryszard Gaweł (myśli o zakończeniu przygody z piłką).
Zainteresowanie: Maciej Drozdowski (Sparta Dwikozy).
OKS Opatów
Przychodzą: Jakub Łowicki (powrót z wypożyczenia do Klimontowianki Klimontów), Patryk Krzemiński (powrót z Anglii), Bartłomiej Wielgus (MKS KSZO Junior Ostrowiec, ostatnio Klimontowianka Klimontów), Paweł Podsiadło, Olaf Zawadzki (wznowili treningi po przerwie).
Odchodzi: Patryk Nowacki (wyjazd do Niemiec).
Świt Ćmielów
Przychodzi: trener Marek Pastuszka (ostatnio drugoligowy KSZO Ostrowiec).
Odchodzą: trener Łukasz Łasicki (pozostanie w zespole jako zawodnik), Mateusz Mularski (Stal Kunów).
Victoria Skalbmierz
Odchodzą: Dominik Butenko (Naprzód Jędrzejów), Łukasz Łakota (Sparta Kazimierza Wielka).
Może odejść: Roman Antos (Sparta Kazimierza Wielka).
Zorza Tempo Pacanów
Przychodzą: Mateusz Religa (powrót po kontuzji), Jan Czapla, Mateusz Matuszewski (wychowanek), Krystian Soja (Wisła Szczucin - juniorzy).
Odchodzą: Albert Świech (wyjazd do Krakowa), Leszek Moździerz (zakończył występy na boisku).
Zryw Zbigniewice
Przychodzi: Szymon Kozłowski (Iskra Sobów).
Odchodzi: trener Jerzy Mazur (zrezygnował z prowadzenia drużyny).
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?