Piłkarskie derby w Staszowie. Czarni wyjadą z tarczą?

/MJR/
Czarni Połaniec po ostatnim zwycięstwie nad Lubrzanką wrócili na fotel lidera Zina 4 Ligi. Czy po meczu w Staszowie nadal będą  liderem? Na zdjęciu Piotr Obierak, który po kilku dniach przerwy wraca do składu połanieckiego zespołu.
Czarni Połaniec po ostatnim zwycięstwie nad Lubrzanką wrócili na fotel lidera Zina 4 Ligi. Czy po meczu w Staszowie nadal będą liderem? Na zdjęciu Piotr Obierak, który po kilku dniach przerwy wraca do składu połanieckiego zespołu. Marcin Jarosz
Po ostatnich udanych występach piłkarze z Połańca wrócili na fotel lidera Zina 4 ligi. Czy po środowym meczu z Pogonią nadal będą liderem? Zapowiada się ciekawy mecz. Początek meczu na stadionie w Staszowie o godzinie 17.30.

Jutrzejsze, środowe derby na Powiślu zapowiadają się bardzo ciekawie. Każde spotkanie pomiędzy Czarnymi Połaniec a Pogonią Staszów jest wyjątkowe i dla kibiców i dla samych piłkarzy. Wszakże chodzi nie tylko o 3 punkty, chodzi nie tylko o bramki, ale - jak to w derbach - o to, kto piłkarskie rządy sprawuje na danym terenie.

Oba zespoły na wiosnę grają dobrze, choć więcej powodów do zadowolenia mają dziś podopieczni Tomasza Kicińskiego. Czarni to aktualny lider Zina 4 ligi. Pogoń jest na 5 miejscu w tabeli. Na pięć kolejek przed końcem sezonu 2011/2012 oba zespoły mają szanse na awans do 3 ligi.
Wiosenne derby w Staszowie to dla miejscowych pewien dodatkowy smaczek. Po jesiennej porażce 4:0 na boisku w Połańcu piłkarze Pogoni mają coś do udowodnienia.

- Jesteśmy skoncentrowani i będziemy walczyć o trzy punkty, ale nie jest to dla nas mecz na śmierć i życie. Przed nami kilka kolejek, wszystko może się zdarzyć - mówi Michał Twaróg, trener Pogoni. W środowym spotkaniu nie będzie mógł zagrać w jego zespole pomocnik Marek Twaróg, który pauzuje za kartki. Pod znakiem zapytania jest też występ bramkarza Pawła Króla, który nabawił się kontuzji.

Zespół z Połańca przyjedzie do Staszowa w najmocniejszym składzie, do którego po kilku dniach przerwy powraca nowożeniec - Piotr Obierak. - Zespół jest w znakomitych nastrojach. Myślę, że w Staszowie obejrzymy ciekawe spotkanie - mówi Marcin Kaczmarczyk, prezes połanieckiego klubu.