Piłkarskie ligowe derby Kielc po 18 latach! Orlęta zremisowały Koroną II w meczu RS Active 4. Ligi. Były duże emocje i kontrowersje

Dorota Kułaga
Po 18 latach doszło do piłkarskich derbów Kielc
Po 18 latach doszło do piłkarskich derbów Kielc Mikołaj Opatowski/Dorota Kułaga
Po 18 latach doszło do ligowych derbów Kielc w piłce nożnej. Orlęta Kielce zremisowały 2:2 z Koroną II Kielce. Sztab szkoleniowy Korony II miał zastrzeżenia do pracy arbitra Jakuba Moskala. Ich zdaniem sędzia nie podyktował przynajmniej dwóch prawidłowych rzutów karnych.

Emocjonujące derby Kielc: Orlęta - Korona II

Orlęta Kielce - Korona II Kielce 2:2 (1:1)
Bramki: Jakub Jaśkiewicz 32, Kacper Śliwa 51 - Paweł Rogula 41, Oskar Sewerzyński 70.
Korona II: Mamla - R. Turek, Kiercz, Sewerzyński, Przybysławski, Mianowany, Szulc (55' Zawierucha), Gałązka (55' Chojecki), Pokora (69' Hajdo), Kucharczyk (46' Szymański), Rogula.
Orlęta: Zacharski - Motyl, Walkowiak, Łokieć, Susło - Jaśkiewicz, Gaj, Dziubek, Szczepański, Solnica - Śliwa.

Mecz cieszy się sporym zainteresowaniem. W końcu kibice w Kielcach 18 lat czekali na piłkarskie ligowe derby Kielc. W pojedynku rozegrano 20 sierpnia 2005 roku w ramach rozgrywek 4. Ligi górą była drużyna Orląt, wygrywając 4:3. Bramki dla Korony zdobyli wtedy Adrian Bergier, Tomasz Wójcik, Zbigniew Wojtaszek.

Lepiej ten pojedynek zaczęli piłkarze Orląt, którzy w 32 minucie objęli prowadzenie. Rafała Mamlę pokonał Jakub Jaśkiewicz. Po 30 minutach gry uwidoczniła się przewaga Korony II, czego efektem był wyrównujący gol w 41 minucie. Paweł Rogula, król strzelców poprzedniego sezonu w czwartej lidze w barwach Wiernej Małogoszcz, przymierzył w okienko i było 1:1. W kilku innych sytuacjach podopiecznym Marka Mierzwy zabrakło precyzji.

Początek drugiej połowy ułożył się po myśli podopiecznych Tomasza Kołodziejczyka. W 51 minucie Kacper Śliwa - były piłkarz Korony w Centralnej Lidze Juniorów - pokonał Rafała Mamlę.

W 70 minucie Korona II wyrównała. Po centrze Pawła Roguli Oskar Sewerzyński strzałem głową pokonał Konrada Zacharskiego.

Wynik nie uległ zmianie. Orlęta zremisowały z Koroną II 2:2.