Piłkarze Hetmana Włoszczowa w sobotę podejmują na własnym boisku Spartę Kazimierza Wielka

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Podopieczni trenera Andrzeja Deca doznali trzeciej porażki z rzędu, przegrywając w Suchedniowie z Orliczem. Fot. Rafał Soboń
W niedzielnym meczu czwartej ligi Hetman Włoszczowa przegrał na wyjeździe z Orliczem Suchedniów aż 0:4. To trzecia przegrana włoszczowskiego zespołu z rzędu. W sobotę podopieczni trenera Andrzeja Deca powalczą o ligowe punkty z sąsiadującą w tabeli Spartą Kazimierza Wielka. Początek spotkania o godzinie 15.

Andrzej Dec, trener Hetmana Włoszczowy:

- W meczu z Orliczem byliśmy w słabszej dyspozycji. O wyniku zadecydowała nasza zła skuteczności. Drużyna z Suchedniowa pokazała nam, jak należy grać w piłkę wykorzystując prawie wszystkie swoje sytuacje. Nie załamujemy się, chcemy w tych meczach, które pozostały do końca rundy zdobyć, jak najwięcej punktów, począwszy od spotkania ze Spartą. Jest to dla nas bardzo ważny pojedynek, tym bardziej, że rozegrany on zostanie na naszym terenie, na którym nie możemy sobie pozwolić na porażki.

Mecz w Suchedniowie od początku ułożył się źle dla naszej drużyny. Hetman szybko, bo w 11 i 14 minucie stracił dwie bramki i do przerwy przegrywał 0:2. Po przerwie próbująca odrobić straty drużyna rzuciła się do odrabiania strata, co wykorzystał Orlicz strzelają jeszcze dwa gole.

ZŁA SERIA

Niedzielna przegrana jest trzecią, jaką włoszczowski zespół zanotował z rzędu. Przypominamy, że wcześniej Hetman uległ u siebie Naprzodowi Jędrzejów 1:2 oraz na wyjeździe Spartakusowi Daleszyce 0:3. W sobotę drużynę prowadzoną przez trenera Andrzeja Deca czeka bardzo ważne spotkania, w której będzie szansa na przełamanie złej passy.

MECZ ZA "SZEŚĆ PUNKTÓW"

W sobotę 13 października, o godzinie 15 Hetman w meczu jedenastej kolejki podejmował będzie Spartę Kazimierza Wilka, która w poprzedniej kolejce pokonała u siebie ŁKS Georyt Łagów 4:1. Jest to ważne spotkanie dla układu tabeli, ponieważ oba zespoły po rozegraniu dziesięciu spotkań mają na swoim koncie po jedenaście punktów. Sparta z lepszym bilansem bramkowym jest jedenasta, a Hetman dwunasty. W poprzednim sezonie we Włoszczowie nasz zespół zremisował z drużyna z Kazimierzy Wielkiej 1:1, a na wyjeździe uległ jej 1:4.

W sobotnim spotkaniu zabraknie Mateusza Małka, który będzie pauzował za żółte kartki oraz kontuzjowanego Łukasza Bąka. Pod znakiem zapytania stoi gra narzekającego na uraz Rafała Szwajkowskiego. Do dyspozycji trenera powinien być Łukasz Orzeł, który z powodu kontuzji był zmuszony przerwać spotkanie z Orliczem.