Piłkarze Hetmana Włoszczowa zagrają z TS 1946 Nidą Pińczów

Kamil Markiewicz [email protected], /dor/
Marcin Jarmuda (z prawej) zdobył dwie bramki dla Hetmana Włoszczowa w niedzielnym spotkaniu z Orlętami Kielce. Sławomir Owczarek
Drużyna Hetmana wystąpi w tym spotkaniu w optymalnym składzie

Andrzej Dec, trener Hetmana:

Mateusz Kalita nowym bramkarzem Hetmana Włoszczowa

Mateusz Kalita nowym bramkarzem Hetmana Włoszczowa Mirosław Rolak

(fot. Mirosław Rolak)

- Długo czekaliśmy na pierwszy mecz. Dużą niewiadomą było, jaką formą dysponujemy i jaką będziemy mili skuteczność. Całe szczęście była ona wysoka. Zagraliśmy dobrze szczególnie w pierwszej połowie, gdy zdeklasowaliśmy przeciwnika zdobywając trzy bramki. Po przerwie Orlęta się nie poddały przejmując inicjatywę, ale końcówka meczu ponownie należała do nas. Przed nami potyczka z Nidą, z którą zawsze gra nam się trudno.

W minioną niedzielę, w końcu udało się zainaugurować rozgrywki rundy wiosennej w czwartej lidze. Bardzo dobrze rozgrywki rozpoczął Hetman Włoszczowa, który rozgromił Orlęta Kielce aż 5:1. W niedzielę nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z Nidą.

Niedzielny mecz od początku ułożył się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Andrzeja Deca, którzy już w 11 minucie, po trafieniu Łukasza Odulińskiego objęli prowadzenie. Wynik w 26 minucie podwyższył Marcin Jarmuda, który strzelił gola także w 85 minucie. Ponadto dla Hetmana trafiali jeszcze Łukasz Orzeł w 37 i Łukasz Piwowarczyk w 80 minucie. Goście z Kielc zdobyli tylko jedną bramkę, w 72 minucie.

Jadą do Pińczowa

W niedzielę 21 kwietnia, o godzinie 16, w meczu 21. kolejki, Hetman zmierzy się w meczu wyjazdowym z walczącą o awans do trzeciej ligi TS 1946 Nidą Pińczów. Włoszczowska drużyna wystąpi w tym spotkaniu w optymalnym składzie.

Po rozegraniu szesnastu spotkań Hetman zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Nida jest trzecia i ma 31 punktów. Zespół z Pińczowa ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

Konkurencja w bramce

Czwartoligowy Hetman Włoszczowa ma nowego bramkarza. Jest nim 22-letni Mateusz Kalita, który wcześniej był zawodnikiem Alitu Ożarów. - Chcemy zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza. Mateusz jest młodym zawodnikiem, mieszka niedaleko Włoszczowy. Na pewno przyda się w naszym zespole - powiedział Grzegorz Włodarczyk, kierownik drużyny Hetmana.