Piłkarze Hetmana Włoszoczowa jadą do lidera

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Marcin Jarmuda zdobył jedną z trzech bramek dla Hetmana Włoszczowa w meczu ze Spartą Kazimierza Wielka. Fot. Rafał Soboń
Włoszczowski Hetman po trzech porażkach z rzędu w czwartej lidze, w końcu odniósł zwycięstwo pokonując na własnym boisku Spartę Kazimierza Wielka 3:1. W sobotę podopieczni trenera Andrzeja Deca zagrają na wyjeździe z liderem rozgrywek Lubrzanką Kajetanów.

Andrzej Dec, trener Hetmana:

- Po trzech porażkach z rzędu zaprezentowaliśmy charakter w meczu ze Spartą, który po dobrej grze zwyciężyliśmy 3:1. Ta wygrana była nam bardzo potrzebna. Do meczu z Lubrzanką będziemy przystępować w lepszych nastrojach. Liczymy na to, że dobrze się w nim zaprezentujemy. Będziemy chcieli sprawić niespodziankę w tym spotkaniu.

W sobotnim meczu drużyna z Włoszczowy odniosła pewne zwycięstwo. Już w 5 minucie na prowadzenie Hetmana wyprowadził Łukasz Piwowarczyk. Drugiego gola strzelił w 14 minucie Marcin Jarmuda i gospodarze wgrywali do przerwy 2:0. W drugiej połowie gra zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Deca także mogła się podobać. Dobrą dyspozycję drużyny w tym dniu potwierdził w 58 minucie Marcin Stolarski podwyższając wynik spotkania na 3:0. Jedynego gola włoszczowska drużyna straciła tuż przed końcem meczu, w 85 minucie strzelił go Sylwester Gorgoń.

ZAGRAJĄ W KOMPLECIE

W sobotę 20 października, o godzinie 14 w meczu dwunastej kolejki Hetman zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek Lubrzanką Kajetanów. W minionej kolejce nasz sobotni rywal pokonał na wyjeździe ŁKS Georyt Łagów aż 4:0. Po rozegraniu jedenastu meczów Lubrzanka ma na swoim koncie 24, co pozwala jej zajmować pierwsze miejsce w lidze. Zespół z Włoszczowy ma obecnie 14 punktów i plasuje się na pozycji dziesiątej.

Przypominamy, że w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu Hetman przegrał w Kajetanowie z Lubrzanką 1:3, ale w rewanżu był górą wygrywając na wiosnę, na własnym boisku 4:2.

W Kajetanowie trener Andrzej Dec poza kontuzjowanymi Łukaszem Bąkiem i Rafała Szwajkowskiego powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników.

ODPADLI Z PUCHARU

W minioną środę Hetman rozegra na własnym boisku mecz czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Nasza drużyna podejmowała trzecioligową Wierną Małogoszcz. Po dobrym spotkaniu włoszczowski zespół przegrał 1:2. Honorową bramę w tym meczu strzelił Karol Łapot. Po tej porażce Hetman odpada z tegorocznej edycji Pucharu Polski.