Piłkarze Juventy Starachowice chcą zacząć dobrą serię

Dorota KUŁAGA
Tomasz Wróblewski dobrze bronił w meczu z Wierną Małogoszcz, ale raz dał się zaskoczyć po strzale Piotra Kajdy. Oby z Orlętami Kielce zachował czyste konto. fot. Kamil Markiewicz
Przed tygodniem piłkarze trzecioligowej Juventy Perfopol Starachowice przegrali na wyjeździe z Wierną Małogoszcz 0:1. W niedzielę na własnym boisku zmierzą się z Orlętami Kielce. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

W poprzednią niedzielę podopieczni trenera Arkadiusza Bilskiego przegrali na wyjeździe z Wierną Małogoszcz 0:1, zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 69 minucie Piotr Kajda.

BEZ GĘBURY I PŁUSY

W spotkaniu tym czerwoną kartkę ujrzał Bartosz Gębura i nie zagra w pojedynku z Orlętami Kielce. Z powodu siedmiu żółtych kartek będzie musiał pauzować Krystian Płusa. Po pauzie za kartki wracają natomiast dwaj pomocnicy, których zabrakło w meczu z Wierną - Konrad Wójtowicz i Karol Drej.
-Pierwszą połowę przespaliśmy, w drugiej zagraliśmy lepiej, ale straciliśmy bramkę. Myślę, że nie zasłużyliśmy w tym spotkaniu na wygraną, stworzyliśmy za mało sytuacji do strzelenia gola - mówił po meczu z Wierną trener Arkadiusz Bilski.

CZAS GROMADZIĆ PUNKTY

-W poniedziałek uczulałem zawodników na najbliższy mecz. Zespoły, które do nas przyjeżdżają, nastawiają się na obronę i dlatego nie jest łatwo dochodzić do pozycji strzeleckich. Ale my musimy zrobić wszystko, żeby wygrać. W tej rundzie na razie nie idzie nam najlepiej, podobnie jak na początku rundy jesiennej. Liczę na to, że to będzie mecz, od którego zaczniemy dobrą passę. Przyszedł już czas na to, żeby gromadzić punkty - dodaje szkoleniowiec starachowickiej drużyny.