Piłkarze KSZO trenują przed rewanżami (video, zdjęcia)

Rafał SOBOŃ
Trening. Na zdjęciu Tomasz Radowiecki w ataku na bramkę Karola Szewczyka.
Trening. Na zdjęciu Tomasz Radowiecki w ataku na bramkę Karola Szewczyka. Rafał Soboń
Piłkarze ręczni KSZO w sobotę zagrają w Krakowie w pierwszym meczu rundy rewanżowej. Przygotowując się do tej konfrontacji w weekend wygrali turniej w Sandomierzu.

W poprzednią środę w Radomiu drugoligowy zespół KSZO Odlewnia Ostrowiec zmierzył się w spotkaniu sparingowym z występującym w pierwszej lidze AZS UT-H Radom. Dla obu drużyn był to pierwszy sparing po przerwie świąteczno-noworocznej. Trenerzy ustalili, że zespoły zagrają 3x20 minut, a w ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się radomianie wygrywając 39:33. W weekend ostrowiecki zespół wziął udział w turnieju z udziałem trzech klubów występujących na co dzień w drugiej lidze piłki ręcznej.

Oprócz ostrowczan w hali przy ulicy Patkowskiego w Sandomierzu zagrali gospodarze Wisła Sandomierz i Orzeł Przeworsk. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego, którzy wygrali 32:26 z Wisłą i 25:24 z Orłem Przeworsk. Drugie miejsce przypadło Wiśle, a trzecie zawodnikom Orła.

Na początek rundy rewanżowej ostrowieccy piłkarze zmierzą się na wyjeździe z zamykającą drugoligową tabelę ekipą Wandy Kraków. Rywale w pierwszej części sezonu ugrali zaledwie dwa punkty, a w Ostrowcu przegrali różnicą dziewięciu bramek. Do tego spotkania ostrowiecki zespół przystąpi bez kontuzjowanego Piotra Żaka oraz Jarosława Sieczki i Dariusza Karbownika, którzy opuścili zespół w przerwie pomiędzy rundami nie zgadzając się na zmianę systemu wynagradzania. W ich miejsce działacze ściągnęli dwóch zawodników, którzy w przeszłości już grali w pomarańczowo-czarnych barwach: Mateusza Fortunę i Piotra Pałkę.

- Wrócił do nas leworęczny Mateusz Fortuna, który może grać na tej pozycji za Darka Karbownika oraz również leworęczny Piotr Pałka. Trenuje z nami także Karol Sikorski. Przygotowywał się z już nami do sezonu, jednak wyjechał do pracy za granicę, ale teraz gdy trochę razem popracujemy, to w perspektywie tej rundy powinien okazać się wzmocnieniem - podsumował bramkarz KSZO, Karol Szewczyk.