Piłkarze KSZO wrócili na szczyt (wideo) (zdjęcia)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Adam Cieśliński zdobył zwycięską bramkę dla KSZO. To jego siódmy gol w rundzie wiosennej. Fot. Rafał Soboń
Piłkarze KSZO Ostrowiec, po dobrej grze, pokonali wczoraj OKS 1945 Olsztyn i zrobili duży krok do pierwszej ligi. Zwycięską bramkę zdobył Adam Cieśliński i było to jego siódme trafienie w rundzie wiosennej.

Powiedzieli po meczu

Wiesław Wojno, trener KSZO: -Bardzo dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie, byliśmy zespołem dominującym, przeciwnik nie mógł stworzyć sytuacji pod naszą bramką. Po przerwie nie mieliśmy już takich atutów w ataku, ponieważ z powodu kontuzji zeszli Cieśliński i Pietrzak. Cała drużyna pokazała dziś charakter, znowu weszliśmy na szczyt.

Adam Cieśliński, napastnik KSZO: -Pokazaliśmy, że potrafimy zagrać bardzo dobry mecz. Chwała nam za to, że zdobyliśmy trzy punkty, powoli zbliżamy się do pierwszej ligi, chociaż walka o awans będzie trwała do końca rozgrywek.

Był to mecz szczególny, bo wpisujący się w obchody 80-lecia KSZO. Z tej okazji klub kibica przygotował specjalną oprawę, a w przerwie odbyły się występy artystyczne i konkursy dla kibiców, w których do wygrania było 30 nagród ufundowanych między innymi przez "Echo Dnia".

BRAWO ADAM!

Ale przejdźmy do sportowej strony wczorajszego widowiska. KSZO zaczął z ogromną determinacją i z Marcinem Dziewulskim w składzie - piłkarz ten wrócił do drużyny, po kontuzji odniesionej w Stróżach. I już w pierwszej połowie potwierdził, że jest ważnym ogniwem drugiej linii KSZO. Ale to nie popularny "Dziewul", a Adam Cieśliński zdobył jedyną bramkę w tej części gry i w całym spotkaniu. W 23 minucie otrzymał dokładne dośrodkowanie od Michała Stachurskiego i strzałem głową pod poprzeczkę zaskoczył Zbigniewa Małkowskiego, byłego bramkarza Feyenoordu Rotterdam i klubów szkockiej ekstraklasy.

KSZO poszedł za ciosem i mógł podwyższyć wynik, ale Małkowski wyszedł obronną ręką z trudnych sytuacji - obronił strzały Krystiana Kanarskiego, Michała Pietrzaka i Adama Cieślińskiego.

LIDER JEST NASZ

Drugą połowę gospodarze również zaczęli od mocnego uderzenia - w 47 minucie umiejętności Małkowskiego sprawdził Adrian Frańczak, ale bramkarz OKS potwierdził, że nieprzypadkowo grał w dobrych zachodnich klubach. W 53 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Adam Cieśliński. Zastąpił go Hubert Robaszek - zajął on miejsce na lewej pomocy, a do ataku przesunięty został Frańczak.

Mimo kilku okazji - strzałów Kanarskiego i Frańczaka - wynik nie uległ już zmianie. KSZO odniósł wczoraj niezwykle ważne zwycięstwo i wrócił na fotel lidera. Korzystnie ułożyły się, bowiem dla niego wyniki spotkań głównych rywali w walce o awans - Sandecja Nowy Sącz przegrała u siebie z Górnikiem Wieliczka 1:2, a Wigry Suwałki wygrały ze Startem Otwock 1:0. Ostrowczanie są, więc coraz bliżej upragnionego celu. -To zwycięstwo bardzo przybliżyło KSZO do awansu - stwierdził po meczu Jerzy Budziłek, trener OKS Olsztyn.