Piłkarze Neptuna Końskie walczą awans do IV ligi. W niedzielę mecz z wiceliderem

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Podopieczni trenera Jarosława Groszka w niedzielę zmierzą się z wiceliderem Klimontowianką Klimontów. To spotkanie może zaważyć, czy naszej drużynie uda się wywalczyć awans do czwartej ligi. Kamil Markiewicz
Walczący o awans do czwartej ligi Neptun Końskie w niedzielnym spotkaniu klasy okręgowej pokonał u siebie lidera rozgrywek Skałę Tumlin 2:1. W niedzielę nasi piłkarze zagrają na wyjeździe z wiceliderem Klimontowianką Klimontów.

Spotkanie z liderem z Tumlina, który do niedzielnego pojedynku przegrał tylko jeden mecz w tym sezonie ułożył się bardzo dobrze dla naszej drużyny. W 33 minucie Neptun wyszedł na prowadzenie po golu Sebastiana Hajduka. Niestety goście w 73 minucie zdołali wyrównać. Podopieczni trenera Jarosława Groszka walczyli do końca, co opłaciło się w końcówce spotkania. W 90 minucie zwycięską bramkę dla naszej drużyny zdobył Krystian Rudnik.

WALKA O "SZEŚĆ PUNKTÓW"

W niedzielę 9 czerwca, o godzinie 17, w zaległym meczu 17. kolejki Neptun zagra na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Klimontowianką Klimontów. Będzie to bardzo ważne spotkanie dla naszego zespołu, ponieważ konecka drużyna przed tym pojedynkiem ma na swoim koncie 41 punktów i zajmuje trzecie miejsce. O trzy punkty więcej ma Klimontowianka. Oprócz niedzielnego meczu, do końca sezonu naszemu zespołowi pozostało do rozegrania dwa spotkania z GKS Rudki w niedzielę 16 czerwca i Nidzianką Bieliny w niedzielę 23 czerwca. Zespół z Klimontowa oprócz niedzielnej konfrontacji ma przed sobą jeszcze trzy pojedynki, ale z teoretycznie silniejszymi zespołami niż nasz: Zenitem Chmielnik, Piastem Stopnica i Spartą Dwikozy. - Dla nas każdy mecz jest ważny, bo od początku rundy wiosennej gonimy czołówkę. Po przerwie zimowej zajmowaliśmy piąte miejsce, które udało nam się poprawić. Niestety w pewnym momencie przydarzył nam się dołek i zgubiliśmy punkty. Cały czas mamy szansę na awans, co od początku sezonu jest naszym celem i będziemy robić wszystko, żeby ją wykorzystać - mówił Jarosław Groszek, trener Neptuna.

NIE WSZYSCY ZAGRAJĄ

W niedzielnym meczu zabraknie kontuzjowanych napastników Michała Nowackiego i Jakuba Hajduka. Do pełnej dyspozycji powraca za to Radosław Wilk.