Dorota Prokop
Piłkarze OKS Opatów wygrali sparing z UKS Baćkowice 3:1. Lider A klasy w najbliższy weekend zagra już ligowy mecz z Basztą Rytwiany Dorota Prokop
Ciekawy sparing pomiędzy liderami A i B klasy grupy III został rozegrany w niedzielne przedpołudnie na stadionie OKS-u Opatów. Gospodarze odnieśli zwycięstwo - mecz z UKS Baćkowice zakończył się wynikiem 3:1.

OKS Opatów wygrał sparing z UKS Baćkowice

W niedzielę na stadionie OKS-u Opatów został rozegrany sparing pomiędzy liderami A i B klasy grupy sandomierskiej. Gospodarz - OKS Opatów - na własnym stadionie podejmował UKS Baćkowice. I choć po 45 minutach gry pachniało sensacją, bo to niżej notowany rywal schodził do szatni z korzystnym wynikiem, to po przerwie lider A klasy przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

OKS Opatów pokonał UKS Baćkowice 3:1 (0:1), bramki zdobyli: Igor Kadela, zawodnik testowany, Anton Starosolśkyj - Damian Włodarczyk.

Zobacz zdjęcia ze sparingu

- Dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu, udało nam się schodzić do szatni z korzystnym rezultatem. Jednak dla mnie wynik w sparingu jest sprawą drugo-, a nawet trzeciorzędną. W drugiej połowie daliśmy pograć naszej młodzieży, zależało mi na przetestowaniu kilku zawodników. Jestem zadowolony z postawy drużyny, takie sparingi z wyżej notowanym rywalem są dla nas bardzo cenne

- powiedział Damian Łata, trener UKS-u Baćkowice.

Dla OKS-u był to ostatni sprawdzian przed rundą wiosenną, ponieważ już za tydzień rozegra on swoje pierwsze ligowe spotkanie w A-klasie - przed własną publicznością OKS powalczy o punkty z Basztą Rytwiany.

Drużyna z Baćkowic planuje rozegranie dwóch sparingów w najbliższy weekend. Swoje ligowe zmagania i walkę o awans do A-klasy rozpocznie 30 marca meczem z Cukrownikiem Włostów.