Piłkarze ręczni AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wygrali ważny mecz w Puławach

PK
Paula Lesiak/AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Azoty II Puławy przegrały z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

Azoty II Puławy - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 24:26 (14:14)

AZS Politechnika: Godzwon, Porzucek – Kamys 2, Sadecki 2, Lenty, Litwin, Kwieciński, Rączka 1, P. Kurek 3, Nowak 3, Żaba-Żabiński, Glita 12, Banasik 2, Słomiński 1.

Cenne punkty szczypiornistów Politechniki, którzy najlepiej zagrali w pierwszych minutach obu połów meczu. W pierwszej połowie dominowali przez pierwszy kwadrans – w 9 minucie wygrywali 7:3, w 16 – 11:5.
Początek drugiej połowy kielczanie wygrali 4:0 i do końca spotkania nie dali puławianom doprowadzić nawet do remisu. Azoty tylko raz złapały kontakt – w 58 minucie Politechnika wygrywała 25:24. Gol Zygmunta kamysa rozstrzygnął spotkanie na korzyść gości. Bardzo dobry mecz rozegrał Marek Glita, który zdobył 12 bramek, prawie połowę dorobku swojej drużyny.

- Zagraliśmy konsekwentnie, zespołowo, czego czasem w poprzednich meczach nam brakowało. Wygrana powoduje, że możemy być już prawie pewni miejsca w górnej czwórce – powiedział trener Politechniki, Paweł Sieczka.