Piłkarze ręczni AZS UJK Kielce świętowali wygranie drugiej ligi. A wcześniej wygrali mecz na szczycie

Anna Benicewicz-Miazga
W meczu ostatniej kolejki drugiej ligi, piłkarze ręczni AZS UJK Kielce wygrał z MOSiR Bochnia. Kielczanie już tydzień temu zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach.

AZS UJK Kielce - MOSiR Bochnia 30:26 (12:13)

AZS UJK: Czerwiński - Curyło 2, Wójcik 5, Szafarczyk 8, Siedlarz 3, Bysiak 2, Boszczyk 2, Kumański, Sornat 6 (4), Grzesik 2.

Po meczu był szampan, konfetti, śpiewy i dużo radości. Wprawdzie AZS UJK zapewnił sobie wygranie drugiej ligi już tydzień temu, ale świętowanie odłożono na czas po ostatnim meczu. A czy "akademicy" zagrają w pierwszej lidze - okaże się po podliczeniu budżetu, który trzeba zbudować.

Zanim doszło do fety, trzeba było rozegrać mecz z trudnym rywalem z Bochni, który walczył o utrzymanie drugiego miejsca. W pierwszej połowie przeważali goście, którzy bardzo dobrze grali w obronie i niemal cały czas prowadzili, najczęściej różnicą jednej lub dwóch bramek. Jedynie w 24 minucie wygrywali 13:10.

W drugiej połowie role się odwróciły. Kielczanie, którzy wcale nie musieli wygrywać tego meczu, ale bardzo chcieli, zaczęli grać skuteczniej, sprawniej rozmontowywali defensywę bochnian. Wyrównali już w 34 minucie (14:14), w 45 wygrywali już 20:18, a w 56 - 26:22.