Piłkarze ręczni Buskowianki Busko-Zdrój znów wygrali! Jedenastoma bramkami i to na wyjeździe

PK
W meczu grupy niemistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Siódemka Mysłowice przegrała z Buskowianką Busko-Zdrój.

Siódemka Mysłowice – Buskowianka Busko-Zdrój 17:28 (10:13)

Buskowianka: Jagielski, Kowalski – Grzyb 6 (1), Witowski 1, Suchy 2, Mizdra, Szustak 7 (4), Żarnowski 2, Wenda, Kopeć, Bąk 4 (1), Paździor, D. Kubisztal 4, Zawada 2, Bączek.

Kolejne zwycięstwo Buskowianki, która na początku sezonu przegrywała wszystkie mecze, a teraz w grupie niemistrzowskiej zgromadziła już 10 punktów. Początek spotkania nie był optymistyczny dla gości, bo Siódemka prowadziła 4:0, a już w 11 minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik z Buska, Dawid Kopeć. Ale od stanu 5:1 w 11 minucie Buskowianka zdobyła sześć bramek z rzędu i przejęła kontrolę nad meczem. W pierwszej fazie meczu bardzo skuteczny był Marcin Szustak, który w kwadrans zdobył 5 bramek. W 25 minucie było już 7:12.

Ostatni stykowy wynik to 12:13 w 34 minucie. Potem Buskowianka dominowała zdecydowanie, grając bardzo dobrze w obronie. W 46 minucie było 14:21, a końcówka to jeszcze wyraźniejsza przewaga gości.

Marit Bjoergen zakończyła karierę. "Z jednej strony można było się tego spodziewać, z drugiej ona sama długo odwlekała tę decyzję"