Piłkarze ręczni KSSPR Końskie wygrali z ASPR Zawadzkie

/PK/
Piłkarze ręczni KSSPR Końskie wygrali z ASPR Zawadzkie 42:33 w meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych.

ASPR Zawadzkie - KSSPR Końskie 33:42 (13:20)

KSSPR: Witkowski, M. Kornecki, Ratuszniak 1 - Kiryłow, Bąk 6, Smołuch 4, Maleszak 2, Kubała 7, Gomółka, Bodasiński 1, Janus 1 (1), Napierała 11 (3), Biegaj 4, Dobrowolski 2, Pilarski 2.

To było jedno z najłatwiejszych zwycięstw piłkarzy ręcznych KSSPR Końskie w tym sezonie. Drużyna trenera Michała Przybylskiego wygrała w Zawadzkiem z miejscowym ASPR 42:33.

W pierwszej rundzie ASPR dość nieoczekiwanie wygrało w Końskich 40:32. W rewanżu nie było wiele wątpliwości, kto zgarnie punkty. W 16 minucie goście objęli prowadzenie 9:5 i dali się wprawdzie jeszcze dojść na różnicę jednego gola (12:11), ale to był tylko moment, bo dobry fragment gry w obronie i świetne interwencje bramkarza Przemysława Witkowskiego dały konecczanom kontrataki. Cztery z nich skończył Wiktor Kubała i KSSPR odskoczyło na różnicę siedmiu trafień.

W drugiej połowie najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu był Tomasz Napierała (w sumie 11 trafień, w drugiej połowie osiem). Gospodarze cień nadziei na odrobienie strat mieli w 41 minucie, gdy przegrywali tylko 19:23, ale znów wzorowa gra koneckiej defensywy pozwoliła naszym zawodnikom ustabilizować sytuację, a swojego gola zdobył w końcówce bramkarz Rafał Ratuszniak, wykorzystując wycofanie swojego vis a vis.