Piłkarze ręczni KSSPR Końskie wygrali z Viretem CMC Zawiercie po rzutach karnych

PK
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie pokonało po rzutach karnych Viret CMC Zawiercie.

KSSPR Końskie – Viret CMC Zawiercie 6:5 po karnych (27:27, 14:15)

KSSPR: Wnuk, Szot – M. Napierała 2, Maleszak 1, Pilarski, Telka, Rurarz 4, P. Matyjasik, Mastalerz 7 (4), Słonicki 2, T. Napierała 1, Gasin 2, Smołuch 8.

Konecczanie dość nieoczekiwanie zdobyli tylko dwa punkty, oddając jeden przedostatniej drużynie w tabeli. W koneckim zespole zadebiutował rozgrywający Łukasz Telka, na którego KSSPR zamieniło się z KSZO Odlewnią, oddając do Ostrowca Krzysztofa Bernackiego. W bramce zespołu gości kibice zobaczyli wychowanka klubu z Końskich, Rafała Ratuszniaka.

Drużyna trenera Roberta Napierały zaczęła od mocnego uderzenia, wychodząc na prowadzenie 3:0. Viret w 11 minucie doprowadził do remisu 4:4 i od tego momentu mecz układał się według schematu – gospodarze odskakiwali na dwie bramki, goście doprowadzali do remisu, potem wychodzili na jedną bramkę przewagi, za moment znów prowadzili miejscowi. Tak było do końca spotkania. W 59 minucie Tomasz Napierała zdobył bramkę dla KSSPR, doprowadzając do remisu 27:27. Do końca czasu gry nie padła już żadna bramka i doszło do karnych. Zawiercianie pomylili się dwa razy, konecczanie raz, a decydującą „siódemkę” wykorzystał Patryk Mastalerz.

W najbliższą środę KSSPR miało grać u siebie zaległy mecz z Moto Jelczem Oława, ale rywal wycofał się z rozgrywek. 27 stycznia konecczanie zagrają na wyjeździe z ASPR Zawadzkie.

Kamil Stoch ze srebrem mistrzostw świata w lotach! To drugi w historii polski medalista tej imprezy