Piłkarze ręczni KSSPR Końskie zmierzą się z Olimpem Grodków

/PK/
Kamil Markiewicz
Do Końskich znów przyjeżdża wicelider - poprzednio było to Szczypiorno Kalisz, a w najbliższą sobotę drużyna trenera Michała Przybylskiego będzie podejmowała Olimp Grodków. Początek meczu w hali przy ulicy Stoińskiego o godzinie 18.

Goście sobotniego spotkania mogli być nawet liderem grupy B pierwszej ligi, gdyby w ostatnich minutach meczu z Czuwajem Przemyśl, prowadząc w 45 minucie różnicą siedmiu bramek (23:16), nie roztrwonili przewagi, kończąc mecz remisem 29:29. Wcześniej Olimp grał z beniaminkami rozgrywek - pokonał u siebie AZS Uniwersytet Zielona Góra 26:19 i na wyjeździe KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 28:17.

Atutem zespołu bez większych nazwisk w składzie, jest zespołowość i gra w obronie - Olimp stracił w dotychczasowych meczach tylko 65 bramek, zdecydowanie najmniej w lidze. Konecczanie przed tygodniem przegrali pierwszy mecz w lidze, ulegając w Opolu liderowi, Gwardii 27:30.

WSZYSTKO o piłce ręcznej w Świętokrzyskiem

Liczby, fakty, nazwiska

W poprzedniej kolejce: Gwardia Opole - KSSPR 30:27, Olimp - Czuwaj Przemyśl 29:29.

Najlepszy strzelec w tym sezonie: KSSPR - Sebastian Smołuch (18 bramek), Olimp - Tomasz Biernat (14).

Znani zawodnicy Olimpu: Łukasz Romatowski, Michał Drej, Łukasz Gradowski.

Pozycje w tabeli: KSSPR - 4. (4 pkt.), Olimp - 2. (5 pkt).

Trenerzy: KSSPR - Michał Przybylski, Olimp - Piotr Mieszkowski.

Miejsce w poprzednim sezonie: KSSPR - 2, Olimp - 7.

Mecze w ostatnich sezonach, 2012/13: KSSPR - Olimp 30:23, Olimp - KSSPR 32:29, 1999/2000: Contipasz Grodków - MKS Końskie 18:19, MKS - Contipasz 35:20. Razem: 2 zwycięstwa KSSPR, 1 remis, 1 zwycięstwo Olimpu, bramki: 112-93 dla KSSPR.