Piłkarze ręczni KSZO Odlewni Ostrowiec pokonali AZS AWF Biała Podlaska

Rafał Soboń
Piłkarze ręczni KSZO Odlewni Ostrowiec pokonali AZS AWF Biała Podlaska w meczu I ligi piłkarzy ręcznych.

KSZO Odlewnia Ostrowiec – AZS AWF Biała-Podlaska 34:23 (16:12)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk - Jeżyna 6, Król, Czuwara 8, Goliszewski 2, Afanasjew 5, Kamil Kieloch 1, Kwiatkowski 9, Antolak 2, Rutkowski 1.

AZS AWF Biała Podlaska: Chmurski, Adamiuk, Kozłowski - Warnijak 1, Skuciński 5, Ziółkowski, Rusin, Chelmiński, Stefaniec 9, Małecki 1, Kruchkou 4, Jaszczuk, Kandora 2, Pezda 1.

Bardzo szybko – bo już w 30 sekundzie meczu – wynik otworzył Wojciech Czuwara. Goście jednak szybko odpowiedzieli, a po pięciu minutach ekipa KSZO Odlewni Ostrowiec była tylko o jedną bramkę przed rywalami (3:2). Świetnie w ataku spisywał się jednak Wojciech Czuwara i po jego trafieniach podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego odskoczyli na trzy bramki (6:3). Później nastąpił okres słabszej gry, podczas której trzykrotnie gospodarze pomylili się przy szybkich kontrach. Ale nie błyszczeli także rywale, przez co po kwadransie to KSZO prowadził nadal 9:6, by na przerwę zejść z czterema bramkami zaliczki (16:12).
Drugą połowę KSZO rozpoczął od obicia słupka po wkrętce Jeżyny. Świetnia wciąż spisywali się zarówno Czuwara, jak i Kwiatkowski, których pomagali Jeżyna i Afanasjew. Na kwadrans przed końcem meczu ekipa pod wodzą trenera Malinowskiego odskoczyła już na siedem trafień (25:18) i pewnie zmierzała po komplet punktów, a wynik na 34:23 ustalił Mateusz Rutkowski, pieczętując drugie zwycięstwo pomarańczowo-czarnych we własnej hali w tym sezonie.