Piłkarze ręczni KSZO Ostrowiec wygrali ostatni mecz w sezonie. Zakończą go co najmniej na trzecim miejscu

W ostatnim swoim meczu w sezonie 2022/23, piłkarze ręczni KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zanotowali zwycięstwo. Sandra Krakowiak
W rozegranym awansem meczu grupy D pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał z ASPR Zawadzkie 41:37 (22:14). Ostrowczanie, którzy zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli, nie spadną już niżej, niż na trzecie miejsce.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wygrał na zakończenie sezonu w pierwszej lidze

KSZO Ostrowiec Św. - ASPR Zawadzkie 41:37 (22:14)
KSZO: Piątkowski - Bysiak 3, Sobut 2, Kogutowicz 1, Kieloch 3, Granat 2, Dąbrowski 1, Majchrzak 4, Zadrożny 5, Chudzik 1, Skuciński 6, Świstak 1, Chmielewski 4, Wojkowski 6 (1), Jagiełło 2.

Ostrowczanie dobrze zakończyli sezon. W tej chwili zajmują drugi miejsce w tabeli, mając 43 punkty, o jeden mniej niż liderujący Unimetal Recycling MTS Chrzanów. KSZO może być jeszcze wyprzedzony przez trzeci w tabeli AZS AGH Kraków, który ma 41 punktów i do rozegrania ma jeszcze jeden mecz.

Początek spotkania z ASPR Zawadzkie był dość wyrównany, obie drużyny niezbyt przykładały się do gry obronnej, dlatego mecz obfitował w bramki, w 7 minucie było 6:6. Potem uwidoczniła się przewaga gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie i zaczęli je powiększać. Działo się to do 36 minuty, kiedy drużyna trenera Tomasza Radowieckiego wygrywała 27:17. Potem na boisko w zespole KSZO zaczęli wchodzić rezerwowi i przewaga zaczęła się zmniejszać, ale nie było zagrożenia dla zwycięstwa naszego zespołu.