Piłkarze ręczni KSZO przegrali z Białą Podlaską

Kamil Markiewicz
Porażka piłkarzy ręcznych KSZO w meczu I ligi.

AZS AWF Biała Podlaska – KSZO Odlewnia Ostrowiec 25:21 (12:9)

KSZO: Piątkowski, Szewczyk – Goliszewski 8, Kwiatkowski 5, Afanasjev 4, Jeżyna 2, Król 1, Antolak 1, Kożeniewski, Czuwara, Rutkowski.

Nie udało się ostrowieckim szczypiornistom uzyskać korzystnego rezultatu w arcyważnym meczu w Białej Podlaskiej. Pojedynek z "sąsiadem" w tabeli, z którym nasz zespół będzie walczył o utrzymanie się w I lidze, KSZO Odlewnia przegrał i spadł na przedostatnie, zagrożone spadkiem miejsce w tabeli.

Mecz w Białej Podlaskiej od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, i choć w pierwszej połowie KSZO dwa razy doprowadzał do remisu (5:5, 6:6), to "studenci" schodzili na przerwę z trzybramkową zaliczką. Na początku drugiej połowy AZS jeszcze zwiększył przewagę (16:11), ale skuteczna gra gości w obronie przyniosła wreszcie efekt i w 51 minucie był remis 17:17. Niestety końcówka meczu należała znowu do gospodarzy, a zawodnicy KSZO w decydujących momentach byli znowu bardzo nieskuteczni.

- To był bardzo ciężki wyjazdowy mecz, a nasi zawodnicy zostawili na parkiecie dużo zdrowia. Nie udało się, głownie za sprawa słabej skuteczności, bo do gry w obronnie nie można mieć większych zastrzeżeń. Dziękujemy grupie kibiców która dopingowała nas w Białej i ... walczymy dalej. Teraz mamy parę tygodni przerwy, będziemy mogli się dobrze przygotować do kolejnych spotkań. - powiedział trener Tomasz Radowiecki.