Piłkarze rezerw KSZO 1929 pokonali 2:1 w meczu wyjazdowym klasy B Estra Wojciechowice, mimo że przez blisko pół godziny grali w dziesięciu

Waldemar FRAŃCZAK
Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach, przy silnym wietrze, na wąskim i nierównym boisku. - W 50 minucie, po akcji Karola Szafirowskiego i idealnym dośrodkowaniu, Grzegorz Krawczyk z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy- relacjonuje Tomasz Marynowski, trener KSZO 1929 II.

Od tego momentu goście osiągnęli przewagę. W 65 minucie mógł nastąpić przełom w meczu, gdyż Maciej Michalski, debiutujący w zespole Marynowskiego były gracz KSZO II, dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko. Na szczęście, chociaż goście grali w osłabieniu, to wcale nie było tego widać na boisku, a w 68 minucie po dośrodkowaniu Rafała Zielińskiego Grzegorz Krawczyk pięknym strzałem głową ponownie umieścił piłkę w siatce.

Wynik meczu z rzutu wolnego z 30 metrów ustalił bardzo ładnym strzałem trener Estra Piotr Paszyński.
KSZO 1929 II wykorzystał porażkę rezerw Wisły Sandomierz i awansował na drugie miejsce w tabeli. I jak podkreśla trener, dobrze byłoby dwupunktową przewagę utrzymać. Początek meczu z Marolem Jacentów w niedzielę, 1 kwietnia o godzinie 11 na stadionie w Bodzechowie.