Piłkarze Strzelca Chroberz objęli prowadzenie i… kompletnie się pogubili

Bartłomiej Bitner
Michał Kukla (z lewej) zdobył drugiego gola w meczu Strzelca z GKS Imielno, ale było to trafienie tylko na otarcie łez. Piłkarze z Chrobrza przegrali bowiem 2:4. Bartłomiej Bitner
Nieudany ostatni tydzień mieli piłkarze B-klasowego Strzelca Chroberz. W ubiegłą środę przegrali u siebie w meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu z Piastem Stopnica 0:3, a w sobotę w lidze ulegli w Imielnie tamtejszemu GKS-owi 2:4. Czy w najbliższym spotkaniu z GKS Kluczewsko nasi gracze się przełamią?

Piast występuje w okręgówce (dwie klasy wyżej) i w spotkaniu pucharowym uchodził za zdecydowanego faworyta. Porażka nie okazała się więc niespodzianką, zresztą chrobrzanie dzielnie stawiali opór rywalom. Niestety, w przerwie meczu zostawili w szatni koncentrację, bo chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy goście strzelili pierwszego gola i worek z bramkami się rozwiązał.

Jednak przegrana w pojedynku z GKS Imielno nieco zaskoczyła. Drużyna z powiatu jędrzejowskiego nie jest B-Klasowym mocarzem, więc w obozie Strzelca liczono na co najmniej remis. Zapowiadało się nawet lepiej, bo po efektownym strzale głową Karola Grochowiny w 48 minucie chrobrzanie prowadzili, ale po tym golu gra naszej ekipy wyglądała źle. W ciągu 15 minut Strzelec stracił cztery bramki i trafienie Michała Kukli z 87 minuty było tylko na otarcie łez.

Teraz Strzelec ma okazję do rehabilitacji przed własną publicznością. W niedzielę, 17 września, zagra u siebie z GKS Kluczewsko. Jeśli wygra, wyprzedzi go w tabeli. Obecnie chrobrzanie zajmują szóste miejsce z dorobkiem czterech punktów. Mecz o godzinie 11.