Piłkarze z ostrowiecliej "dwójki" zagrają w półfinale

/waf/
Najlepszy zespół turnieju z opiekunami i Wiesławem Kepelem- wiceprzewodniczącym Pow. SZS w Ostrowcu.
Gimnazjum numer 2 zwyciężyło w turnieju o mistrzostwo powiatu ostrowieckiego w piłce nożnej chłopców.

Wyniki turnieju i tabela:

PG 2/1 - PG2/2 3:0, PG Szewna - PG Brzóstwa 2:3, PG 2/2 - PG Brzóstowa 1:5, PG 2/1 - PG Szewna 5:1, PG Szewna - PG 2/2 1:6, PG Brzóstwa - PG 2/1 1:9.

1. PG 2/1 3 9 17:2
2. PG Brzóstowa 3 6 9:12
3. PG 2/2 3 3 6:9
4. PG Szewna 3 0 4:14

Skład zwycięskiego zespołu:
Piotr Bies, Maciej Ciepielewski, Paweł Czajkowski, Piotr Ferens, Mateusz Jagiełło, Dawid Jakubczyk, Hubert Kowalski, Patryk Larkowski, Szymon Matyjasek, Kamil Sołtykiewicz, Konrad Zacharski. Opiekunowie- Rafał Barański i Artur Pocheć.

W poniedziałek, 9 maja na boisku Orlik w osiedlu Ogrody odbył się turniej o mistrzostwo powiatu ostrowieckiego w piłce nożnej chłopców z gimnazjów. Z czterech zespołów, które zgłosiły się do turnieju, tylko zwycięzca zapewniał sobie awans do półfinałów wojewódzkich.

Została nim pierwsza drużyna Gimnazjum numer 2 w Ostrowcu Św., która wygrała trzy mecze. Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Brzóstowy, trzecie- z drugiego zespołu "dwójki", a czwarte- uczniowie z Szewny. Wyróżniającymi zawodnikami turnieju zostali wybrani: Mateusz Jagiełło (PG 2/1), Damian Arczewski (Brzóstowa), Paweł Gordon (PG 2/2) i Piotr Jedlikowski (Szewna).

Puchary i dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrowcu, a wręczał je Wiesław Kepel- wiceprzewodniczący Oddziału Powiatowego SZS w Ostrowcu Św.

Półfinał wojewódzki z udziałem mistrza powiatu ostrowieckiego zostanie rozegrany 19 maja również na boisku w osiedlu Ogrody w Ostrowcu.