Piłkarze Zorzy Tempa Pacanów awansują do ligi okręgowej! [ZDJĘCIA]

ALI
Tak piłkarze Zorzy Tempa Pacanów fetowali bramkę Dawida Augustyna, która dała im awans do ligi okręgowej. Adam Ligiecki
W niedzielnym meczu grupy trzeciej klasy A Zorza Tempo Pacanów zremisowała na własnym boisku z GKS Górno 1:1. To bardzo cenny punkt, na wagę awansu do ligi okręgowej.

Zorza Tempo Pacanów - GKS Górno 1:1 (1:0). Bramki: Dawid Augustyn 45+3 - Patryk Jaworski 61.

To był mecz na szczycie grupy trzeciej klasy A - lider podejmował wicelidera, zaś stawką spotkania był awans do "okręgówki". Piłkarze Tempa w pierwszej połowie prowadzili grę, stworzyli kilka dogodnych sytuacji, lecz bardzo dobrze spisywał się bramkarz gości.

Skapitulował dopiero w doliczonym czasie gry, a gola dla Tempa strzelił stoper Dawid Augustyn. Drużyna z Górna wyrównała po zmianie stron, za sprawą Patryka Jaworskiego i mecz zakończył się remisem 1:1.

Ten punkt daje podopiecznym trenera Lecha Malczewskiego awans do ligi okręgowej. Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu Tempo ma pięć punktów przewagi nad GKS Górno oraz sześć nad Zrywem Zbigniewice. Wprawdzie Zrywowi został do rozegrania zaległy mecz (z UKS Baćkowice), lecz nawet przy równej liczbie punktów - Tempo ma lepszy bilans spotkań bezpośrednich (3:0, 1:1).

Zorza Tempo Pacanów wraca do ligi okręgowej po dłuższej przerwie. Kibice uczcili w niedzielę, wywieszając transparent z napisem "WITAMY W OKRĘGÓWCE!". Przygotowali też oprawę z pirotechniką - w końcu, jak awans to święto!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani