sportowy24
  Pini Zahavi - nowy agent Roberta Lewandowskiego to syn...

  Pini Zahavi - nowy agent Roberta Lewandowskiego to syn polskich Żydów spod Kielc!

  sw

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Pini Zahavi (w w środku) w towarzystwie Stanisława Bobkiewicza z Ostrowca Świętokrzyskiego (z lewej) i Adama Olkowicza, szefa Euro 2012 w Polsce

  Pini Zahavi (w w środku) w towarzystwie Stanisława Bobkiewicza z Ostrowca Świętokrzyskiego (z lewej) i Adama Olkowicza, szefa Euro 2012 w Polsce ©Sławomir Stachura

  Pini Zahavi jeden z najpotężniejszych menadżerów piłkarskich świata jest rodzinnie związany z...Kielecczyzną. Jak podał Przegląd Sportowy jego rodzice opuścili Polskę w latach dwudziestych minionego wieku. Nazwisko Zahaviego brzmi po polsku Złoty. Cała rodzina Złotych pochodzi z Kielecczyzny, podobnie jak rodzina jego matki: Poznańscy. Zahavi to hebrajska odmiana jego rodowego nazwiska Złoty. Pini urodził się już w Izraelu.
  Pini Zahavi (w w środku) w towarzystwie Stanisława Bobkiewicza z Ostrowca Świętokrzyskiego (z lewej) i Adama Olkowicza, szefa Euro 2012 w Polsce

  Pini Zahavi (w w środku) w towarzystwie Stanisława Bobkiewicza z Ostrowca Świętokrzyskiego (z lewej) i Adama Olkowicza, szefa Euro 2012 w Polsce ©Sławomir Stachura

  To, że rodziny o nazwiskach Złoty czy Poznański mieszkały w Kielcach i okolicach potwierdza doktor Marek Maciągowski, dyrektor Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, wybitny znawca historii Żydów w Kielcach i okolicach. Jak mówi doktor Maciągowski szczególnie nazwisko Poznański było bardzo popularne i takich rodzin było mnóstwo. Nieco mniej było rodzin o nazwisku Złoty, ale takie taż mieszkały na Kielecczyźnie.

  Związki Pini Zahaviego z Kielecczyzną potwierdza Stanisław Bobkiewicz z Ostrowca Świętokrzyskiego, były przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dobrze zna się z izraelskim menadżerem.

  - Ojciec Zahaviego pochodzi z Suchedniowa. Z Pinim znamy się bardzo dobrze od wielu lat. To bardzo wpływowy człowiek i znakomity menadżer piłkarski. Pamiętam jak razem w 2009 roku świętowaliśmy w Kijowie 60. urodziny Grigorija Surkisa, byłego prezydenta Federacji Piłki Nożnej Ukrainy i byłego wiceprezydenta UEFA. Surkis to człowiek, bez którego nie byłoby w Polsce i na Ukrainie mistrzostw Europy w 2012 roku. Mocno lobbował, by ta wielka impreza odbyła się w naszych krajach – wyjaśnia Stanisław Bobkiewicz, który do 2016 roku był przez wiele lat w zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej.


  Zahavi ma 74 lata. Podobno Polskę darzy wielkim sentymentem. W jego domu mówiło się dużo po polsku, ale on nigdy nie nauczył się naszego języka.

  Jak informuje Przegląd Sportowy Zahavi darzy Polskę ogromnym sentymentem. W przeszłości próbował się już z Polską łączyć biznesowo. W 2004 roku był o krok od przejęcia Polonii Warszawa, teraz jako agent naszego najlepszego piłkarza Roberta Lewandowskiego jest na ustach wszystkich kibiców.

  Pini Zahavi menadżerem Roberta Lewandowskiego został w lutym 2018 roku. Kapitan naszej reprezentacji przeszedł pod skrzydła tego słynnego menadżera po 10 latach współpracy z Cezarym Kucharskim.

  Zahavi działalność rozpoczął w 1979 roku - ma na swoim koncie mnóstwo spektakularnych transakcji - przede wszystkim największy transfer w historii futbolu, Neymara do Paris Saint Germain. Przez lata brał udział w większości transakcji na rynku brytyjskim, pomagał choćby Rosjaninowi Romanowi Abramowiczowi w przejęciu Chelsea. To on odpowiadał za transfer Rio Ferdinanda z West Hamu do Leeds United, a następnie do Manchesteru United, czy za sprowadzenie Petra Cecha i Didiera Drogby do Chelsea.

  Obecnie reprezentuje interesy między innymi interesy Javiera Mascherano czy Carlosa Teveza.

  Spekuluje się ,że Lewandowski zatrudnił Zahaviego, by ten przeprowadził jego transfer z Bayernu Monachium do Realu Madryt, PSG lub któregoś z topowych klubów angielskich.


  ZOBACZ TEŻ: Kieleckie WAGs – kobiety gwiazd PGE Vive Kielce [ZDJĘCIA]
  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Kamil Stoch zdobył kryształową kulę Pucharu Świata. ZOBACZ  Mocna delegacja Wisły! Jedenastka 28. kolejki Ekstraklasy  Najbardziej wartościowi polscy piłkarze [TOP 20]


  Zimowe igrzyska Pjongczang 2018 - NAJLEPSZE ZDJĘCIA


  ZOBACZ TAKŻE: Do zobaczenia. Premiery kinowe kwiecień 2018

  (Źródło:telemagazyn.pl)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone