Piotr Koń osiągnął bardzo dobre wyniki w biegach górskich

DW
Janusz Dadaś
Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego (GLKS) Fałków wystartował w kilku biegach górskich, w których zajmował bardzo dobre miejsca.

Pierwszym biegiem, w którym Koń zmierzył się z przeciwnikami był Bieg o Breńskie Kierpce. Był to bieg anglosaski na dystansie dziesięciu kilometrów, a zawodnik z naszego regionu zajął trzecie miejsce z czasem 1:10;15.

Drugi to bieg Górski na Wielką Sowę (1015 m) na dystansie 9,7 kilometra z przewyższeniem ponad 600 metrów. W nim Koń zajął szóstą lokatę z czasem 46;03. Zawody te ukończyło 800 zawodników i zawodniczek.

W klasyfikacji m40 dla weteranów podczas tego biegu zawodnik z naszego regionu był już najlepszy z przewagą ponad minuty nad drugim Mateuszem Dyczkiem z Wrocławia.

Na zdjęciu Piotr Koń podczas jednego z biegów.