Piotr Koń startował na mistrzostwach Polski

/dor/
Znany lekkoatleta, Piotr Koń z Fałkowa, z dobrej strony pokazał się na I Mistrzostwach Polski w Skyrunningu. Nasz biegacz górski zajął piąte miejsce w mocnej stawce rywali.

Są to biegi odbywające się na dużych wysokościach i o dużym przewyższeniu, charakteryzujące się podwyższonym stopniem trudności. Trasa biegu wynosiła 25,4 kilometra i prowadziła z Zakopanego do Kuźnic. Zawody ukończyło 246 zawodników. Na piątej pozycji w mocnej stawce rywali sklasyfikowany został Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków.

Wyniki mistrzostw Polski: 1. Marcin Świerc (Salomon Sounto) - 2:13,37, 2. Daniel Wosik (MUKS THM Ostrowiec/RMD Montrail Team Sport Network) - 2:16,25, 3. Paweł Krawczyk (Ternua Team) - 2:24,21, 4. Tomasz Brzeski (KS Kandaahar) - 2:25,19, 5. Piotr Koń (GLKS Fałków - RMD Montrail Team) - 2:26,31.