Piotr Koń startował w Zakopanem, teraz czekają go mistrzostwa świata

dor
Piotr Koń z dobrej strony pokazał się w Zakopanem. W dwóch biegach zajął trzecie miejsce. Fot. archiwum prywatne
Kolejne udane starty w tym roku zaliczył Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków, tym razem w biegach w Zakopanem. Był to dla niego ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami świata w biegach górskich.

W sobotę lekkoatleta z Fałkowa startował w biegu na 10 kilometrów imienia Władysława Zamojskiego z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Zawody ukończyło 84 zawodników. Piotr Koń zajął trzecie miejsce. Wyniki: 1. Maciej Bierczak (RMD Montrail Team - Porąbka) - 40.02, 2. Damian Zawierucha (RMD Montrail Team -Jastrzębie Zdrój) - 40.51, 3. Piotr Koń (RMD Montrail Team - GLKS Fałków) - 41.40.

Dzień później Piotr Koń wziął udział w IV Wysokogórskim Biegu imienia Franciszka Marduły na dystansie 22 kilometrów. Trasa prowadziła z Zakopanego, przez Nosal, Kuźnice, Kasprowy Wierch, Hala Gąsięnicowa, Kuźnice, Kalatówki. W biegu tym również zajął trzecią pozycję. Zawody ukończyło 122 zawodników. Wyniki: 1. Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) - 1.58,13, 2. Paweł Krawczyk (Reni Sport Kraków) - 2.03,10, 3. Piotr Koń (RMD Montrail Team - Fałków) - 2:05,53.

Był to ostatni sprawdzian naszego zawodnika przed mistrzostwami świata w biegach górskich na długim dystansie, które 18 czerwca odbędą się w Słowenii. -To dla mnie jest duże wyzwanie, ale mam nadzieję, że na tych zawodach pokażemy się z dobrej strony - powiedział Piotr Koń z Fałkowa. Oprócz niego w kadrze Polski na te zawody znaleźli się jeszcze Damian Zawierucha i Paweł Krawczyk.