Piotr Koń tuż za podium w mistrzostwach Polski

/dor/
Piotr Koń zajął czwarte miejsce na mistrzostwach Polski na długim dystansie.
Piotr Koń zajął czwarte miejsce na mistrzostwach Polski na długim dystansie. Fot. archiwum prywatne
Zawodnik z Fałkowa startował na mistrzostwach Polski w biegach górskich

Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków zajął czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski w biegach górskich na długim dystansie, które odbyły się w Lądku Zdrój.

Trasa biegu wynosiła 31 kilometrów z sumą przewyższeń 2624 metry. Prowadziła z Lądka Zdrój przez górę Trojak (766 metry), Czernik (832), Czernicę (1083).

Od początku na prowadzenie wyszła trójka biegaczy - Marcin Świerc, Daniel Wosik i Robert Faron. Między sobą rozdzielili oni miejsca na podium. Na czwartej pozycji linię mety minął Piotr Koń z Fałkowa. W zawodach, w których rywalizowali najlepsi polscy biegacze górscy, pokazał się z dobrej strony, mimo że nie stanął na podium.

Wyniki zawodów w Lądku Zdroju: 1. Marcin Świerc (Salomon Suunto Team- Kudowa Zdrój) - 2:23.45, 2. Daniel Wosik (RMD Montrail Team - Kunów) 2:29.08, 3. Robert Faron (UKS Warta Kamienica) - 2:29.35, 4. Piotr Koń (GLKS Fałków - RMD Montrail Team) - 2:33.20, 5. Jan Michałowski (RMD Montrail Team - Kraków) - 2:39.58.