Piotr Koń wygrał bieg w ramach festiwalu górskiego w Szczyrku

(dor)
Piotr Koń z Fałkowa (pierwszy z lewej) na podium w Szczyrku. Zajął pierwsze miejsce w biegu górskim na dystansie 8,2 kilometra. archiwum prywatne
Od mocnego uderzenia zaczął sezon Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków, od kilku lat czołowy polski zawodnik w biegach górskich.

Kilka dni temu startował w dobrze obsadzonym biegu RMD Winter Run rozgrywanym w Szczyrku w ramach festiwalu górskiego.

Trasa biegu wynosiła 8,2 kilometra z przewyższeniem +515/-110 metrów. Meta usytuowana była na szczycie Klimczoka na wysokości 1117 metrów.
Był to bieg rozpoczynający Montrail Ligę Biegów Górskich 2015, w której z dobrej strony pokazał się w zeszłym roku Piotr Koń.

Zawodnik z Fałkowa wygrał bieg w Szczyrku z wynikiem 39,29 sekundy. Drugi był Kamil Leśniewski z Torunia z rezultatem 39,37, a trzeci Piotr Czapla z Zabrza - 39,54 sekundy.
Zawody w Szczyrku ukończyły 183 osoby. - Trasa była wymagająca, ale dobrze się czułem. Można powiedzieć, że to był mój dzień. Cieszę się ze zwycięstwa i z tego, że w dobrym stylu zacząłem sezon w biegach górskich. Zależy mi na tym, żeby w tym roku również zaznaczyć swoją obecność w ważnej dla nas Montrail Lidze Biegów Górskich - powiedział Piotr Koń z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Fałków.