Piotr Koń z brązowym medalem mistrzostw Polski

/dor/
Biegacz z Fałkowa zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w skyrunningu.
Biegacz z Fałkowa zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w skyrunningu. Archiwum prywatne
Piotr Koń z Fałkowa startował w IX PZU Alpin Sport Tatrzańskim Biegu pod Górę. Zajął trzecie miejsce.

Trasa prowadziła z ronda Jana Pawła II w Zakopanem przez Kuźnice, Myślenickie Turnie, Kasprowy Wierch (1987 metrów). Zawodnicy mieli do pokonania dystans 8,5 kilometra z przewyższeniem +1072 metry. Bieg ten był jednocześnie mistrzostwami Polski w skyrunningu (najtrudniejsza odmiana biegów górskich, charakteryzująca się dużym przewyższeniem i rozgrywanymi na dużych wysokościach). Zawody ukończyło 279 biegaczy.

Wyniki: 1. Krzysztof Bodurka (Cracowia Kraków) - 50:23, 2. Marcin Rzeszótko (TOPR Zakopane) - 51:32, 3. Piotr Koń (RMD Montrail Team - GLKS Fałków) - 51:42, 4. Robert Sadowski (Zantyr Sztum - Gdynia) - 52:22, 5. Miłosz Szcześniewski (Salco Sport Team - Wschowa) - 52:28.