Piotr Nowak po raz kolejny mistrzem Polski w łucznictwie!

/KAR/
Piotr Nowak (z lewej) z trenerem Karimy Prząsław Krzysztofem Karoniem podczas mistrzostw Polski w łucznictwie rozgrywanych w Głuchołazach. archiwum klubu
Piotr Nowak zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w łucznictwie, które odbyły się w dniach 13-15 września na torach w Głuchołazach. Za dwa tygodnie w Turcji będzie on walczył w mistrzostwach świata.

W kwalifikacjach zawodnik Karimy Prząsław uzyskał 1300 punktów, co dało mu drugą lokatę. Eliminacje odbyły się na Rynku Głównym w Głuchołazach, w obecności włodarzy miasta. Swoją obecnością uświetniła je także brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich w Londynie - Milena Olszewska.

Nasz zawodnik pokonał kolejno: Bartłomieja Stanko (Łucznik Żywiec), Romana Pękalskiego (Marymont Warszawa), Jacka Procia (Strzelec Legnica) oraz Rafała Dobrowolskiego (Stella Kielce). Zwycięski finałowy pojedynek stoczył z Maciejem Fałdzińskim z kieleckiej Stelli. - Dla mnie to wielka nagroda, że udało mi się utrzymać tytuł mistrza Polski. To ogromna satysfakcja, która będzie dla mnie bodźcem do dalszej ciężkiej pracy przed mistrzostwami praca, w których wezmę udział już za dwa tygodnie w Turcji - mówił Piotr Nowak.

Piotr Nowak w poszczególnych konkurencjach tegorocznych mistrzostw Polski wywalczył brązowy medal strzelając z odległości 90 metrów, srebrny z 50 metrów i złoty z 30 metrów, co ogółem dało mu kolejny tytuł mistrza Polski. Po raz pierwszy mistrzostwo naszego kraju zawodnik Karimy wywalczył przed rokiem. Dwa lata temu sięgnął on po wicemistrzostwo Polski.

Drugi z naszych zawodników podczas tegorocznych mistrzostw Polski, Jędrzej Karoń zajął 43 miejsce z wynikiem 1144 punktów.