Piotr Nowak w znakomitej formie. Łucznik Karimy Prząsław zdobył w Zamościu cztery medale!

/PK/
Piotr Nowak podczas mistrzostw Polski open w Zamościu dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium. PTG Sokół Radom
Piotr Nowak, łucznik Karimy Prząsław, zdobył w Zamościu cztery medale mistrzostw Polski open.

WSZYSTKO o piłce nożnej w Świętokrzyskiem

Piotrek znajduje się ostatnio w znakomitej formie. Najpierw podczas zawodów Pucharu Polski w Dąbrowie Tarnowskiej uzyskał bardzo dobry wynik - 1316 punktów, wygrywając rywalizację wśród seniorów, a w ostatni weekend zdominował mistrzostwa Polski open w Zamościu. Tego typu mistrzostwa rozegrane zostały po raz pierwszy. Polegały one na tym, że medale były rozdawane za strzelania na czterech odległościach, na każdej osobno, na wszystkich rozgrywano eliminacje i finałowe rundki. Strzelania finałowe odbyły się na Rynku w Zamościu.

Nowak zdecydowanie wygrał eliminacje na wszystkich odległościach - na 90 metrów uzyskał 298 punktów, na 70 - 321, na 50 - 330, a na 30 - 350. W finałach zdobył ostatecznie cztery medale - dwa złote (70 i 30 metrów), jeden srebrny (90 metrów) i jeden brązowy (50 metrów).

Reprezentanci województwa świętokrzyskiego byli w Zamościu zdecydowanie najlepsi, zdobyli w sumie aż 14 medali. Poza Nowakiem na podium stawali: Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce złoty na 90 metrów i srebrny na 70, jego klubowy kolega Sebastian Bątor brąz na 90 metrów, kolejne krążki dla Stelli przypadły na 30 metrów Maciejowi Fałdzińskiemu (srebro) i Tomaszowi Przepiórze (brąz). Złoty medal na 50 metrów wywalczył junior Rafał Wójcik z ULKS Włoszczowice. Stella zwyciężyła również w rywalizacji drużynowej panów na 90 metrów, zajęła drugie miejsca na 70 i 50 oraz trzecie na 30.

Mistrzostwa Polski seniorów w tradycyjnej formule odbędą się w ostatni weekend września w Boguchwale na Podkarpaciu.