Piotrkowianin Piotrków - Vive Tauron Kielce 19:30

Paweł Kotwica z Piotrkowa
02.02.2017 piotrkow trybunalski pgnig superliga piotrkowianin piotrkow trybunalski vive tauron kielce karol bielecki fot. dariusz smigielski./dziennik lodzki brak
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski przegrał z Vive Tauronem Kielce 19:30 (12:15)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15)
Vive Tauron: Szmal (1-57 min, 11 obron), Markowski (57-60 minuta, 2 obrony) – Bombac 4 (1), Skowron – Bielecki 5 (1), Jurecki – Zorman 2 – Lijewski 6, Vujović 1 – Djukić 6 (2) – Bis 3, Kus 3.

Piotrkowianin: Procho (1-60 min, 12 obron), Banisz (na jednego karnego, 0 obron) – Mróz, Woynowski, Iskra, Swat, Góralski 2, Nastaj 2, Surosz, Krawczenko, Pożarek, Achruk, Makowiejew 8, Tórz, Pacześny 6 (2), Wędrak.

Karne. Vive Tauron: 3/4 (Procho obronił rzut Bieleckiego). Piotrkowianin: 2/3 (Szmal obronił rzut Swata). Kary. Vive Tauron: 4 minuty (Kus, Bis po 2). Piotrkowianin minut 10 minut (Woynowski, Achruk, Tórz, Pacześny, Swat po 2).

Sędziowali: Andrzej Chrzan, Michał Janas (Tarnów). Widzów: 600.

Przebieg: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4, 7:7, 8:7, 8:11, 9:11, 9:12, 10:12, 10:14, 12:14, 12:15 – 12:18, 13:18, 13:24, 14:24, 14:25, 15:25, 15:27, 17:27, 17:28, 18:28, 18:29, 19:29, 19:30.

Trener Talant Dujszebajew nie zabrał do Piotrkowa żadnego z ośmiu kieleckich uczestników mistrzostw świata. W ataku na kole grał zawodnik rezerwowej drużyny Vive Tauronu, Bartłomiej Bis, a na lewym skrzydle, pod nieobecność Mateusza Jachlewskiego i Manuela Strleka, grali na zmianę środkowi rozgrywający, Uros Zorman i wracający po kontuzji Dean Bombac. W 49 minucie na tej pozycji pojawił się Szymon Skowron z drugiego zespołu, debiutując w PGNiG Superlidze. Mimo kilku prób, nie zdobył gola.

Pojedynek wywołał w Piotrkowie ogromne zainteresowanie, w hali Relax był nadkomplet, około 100 osób korzystało z miejsc stojących. – Panie, tyle ludzi to u nas może być tylko na zapasach. I było wczoraj tyle na gali, przyjechał sam Andrzej Supron – mówił nam jeden z kibiców. Szkoda, że atmosferę przed meczem popsuło wypuszczenie przez jednego z kibiców gazu łzawiącego, co opóźniło rozpoczęcie spotkania o 10 minut.

Kielczanie od razu wyszli na prowadzenie, głównie dzięki bardzo dobrym interwencjom Sławomira Szmala w bramce. Moment przestoju i kilka straconych w ataku piłek dały gospodarzom łatwe bramki, cztery z rzędu i w 12 minucie gospodarze wygrywali 7:4. Kryzys mistrzów Polski był jednak krótkotrwały, nasi zawodnicy szybko się ogarnęli i szybko wrócili na prowadzenie. W 26 minucie, po golu Darko Djukicia było 10:14.

Co „żółto-biało-niebiescy” rozpoczęli przed przerwą, dokończyli tuż po niej. Ciągle bardzo dobrze bronił Szmal, solidnie wyglądała obrona, z dystansu celnie rzucał Krzysztof Lijewski. W ciągu 16 minut Piotrkowianin zdobył tylko jednego gola i to z rzutu karnego. Gospodarze, nie radząc sobie z kielecką defensywą, próbowali szybko kończyć akcje, ale gubili piłkę. W końcówce meczu w ataku kielczan pojawił się Michał Jurecki, który wcześniej wchodził tylko do obrony, a na boisko wrócił po dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją dłoni.

Zapis relacji live

Mecz opóźnił się o ponad 10 minut. Ktoś puścił na hali gaz łzawiący.

60 minuta - koniec meczu. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Vive Tauron Kielce 19:30

57 minuta - 19:30 Nasza drużyna nie forsuje już wielkiego tempa. Spokojnie utrzymuje przewagę.

50 minuta - 15:27 mecz staje się jednostronny. Trener Vive Talant Dujszebajew wprowadza do gry młodych zawodników.

43 minuta - 13:23 przewaga Vive Tauron rośnie z minuty na minutę. Czas dla ekipy z Piotrkowa.

40 minuta - 13:21

38 minuta - 13:20 zespół Vive Tauron zwiększa przewagę. Świetnie gra Krzysztof Lijewski, który rzuca bramkę za bramką. Na boisku jest też po dłuższej Michał Jurecki

33 minuta - 13:18

Rozpoczyna sie druga połowa meczu

30 minuta 12:15 - na przerwę piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce schodzą z niewielką zaliczką.

27 minuta 10:14

24 minuta 9:12