PKO BP Ekstraklasa. Gol Piotra Malarczyka w meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice. Wychowanek Korony Kielce doprowadził do remisu

Damian Wiśniewski
Piotr Malarczyk, wychowanek Korony Kielce, strzelił gola mistrzowie Polski. Obrońca Piasta Gliwice zdobył bramkę na 1:1 w starciu z Legią Warszawa.

Piast Gliwice, mistrz Polski z sezonu 2018/2019 gra w tej chwili na boisku triumfatora rozgrywek 2019/2020, Legii Warszawa. Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie po strzale Bartosza Kapustki. Piotr Malarczyk, wychowanek Korony, do remisu doprowadził w minucie 29., po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pokonał strzegącego bramki zespołu z Warszawy, Artura Boruca.

Wynik do przerwy się nie zmienił, ale w drugiej połowie na ponowne prowadzenie strzałem z rzutu karnego Legię wyprowadził Thomas Pekhart. Mecz jednak skończył się remisem, a bramkę na 2:2 zdobył Jakub Świerczok.

Malarczyk to urodzony w Kielcach wychowanek Korony. W pierwszym jej zespole grał w latach 2009-2015 i 2018-2019.