PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce - Chrobry Głogów 0:1. Porażka w drugim sparingu, kontuzja Dawida Błanika. Zagrał Jakub Iskra

Damian Wiśniewski
Dawid Błanik doznał urazu w 83. minucie meczu
Dawid Błanik doznał urazu w 83. minucie meczu Korona Kielce
Korona Kielce przegrała drugi mecz sparingowy podczas przygotowań do sezonu 2023/2024. Kielczanie ulegli 0:1 Chrobremu Głogów, a urazu w trakcie drugiej części spotkania doznał Dawid Błanik. Piłkarz musiał przedwcześnie opuścić murawę. Na boisku w składzie żółto-czerwonych pojawili się natomiast obrońca grający ostatnio w Sandecji Nowy Sącz, Jakub Iskra i zawodnik AKS SMS Łódź, Szymon Gałązka.

Korona Kielce przegrała sparing z Chrobrym Głogów

Korona Kielce - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)
Bramka:
Mikołaj Lebedyński 45.
Korona (I połowa): Forenc - Iskra, Kośmicki, Trojak, Briceag - Górski, Nono, Takać, Czyżycki, Łukowski - Szulc.
Korona (II połowa): Mamla (69. Dziekoński) - Godinho, Malarczyk, Petrov, Polak - Błanik (83. Konstantyn), Deaconu, Strzeboński, Kucharczyk, Konstantyn (76. Gałązka)- Shikavka.
Chrobry (I połowa): Dybowski – zawodnik testowany, Zarówny, Bougaidis, Kolenc, Mandrysz, Tupaj, Steblecki, Bartlewicz, Górski, Lebedyński.
Chrobry (II połowa): Węglarz – Malczuk, Michalec, Bogusz, Pieczarka, Mucha, Kuzdra, Wolsztyński, Machaj, Hanc (84. Ozimek) Wojtyra.

W sobotę pierwszego lipca Korona Kielce rozegrała swój drugi mecz sparingowy w ramach przygotowań do sezonu 2023/2024 w PKO BP Ekstraklasie. Po remisie 1:1 z reprezentacją Polski do lat 19, teraz przyszła porażka 0:1 z pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

W pierwszej połowie na boisku w składzie Korony wystąpił między innymi Jakub Iskra, który być może wkrótce zostanie nowym zawodnikiem kieleckiego zespołu. Jak na razie klub nie poinformował o podpisaniu umowy z prawym obrońcą, który ostatnio występował w Sandecji Nowy Sącz, a był też związany z włoskim SPAL.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła pod koniec pierwszej połowy meczu, w 45. minucie, kiedy Konrada Forenca pokonał Mikołaj Lebedyński.

Podobnie, jak w przypadku pierwszego sparingu, tak i teraz trener Kamil Kuzera zdecydował się na desygnowanie dwóch różnych jedenastek. W drugiej części spotkania na boisku pojawił się między nowy goalkeeper, Xavier Dziekoński, który został wypożyczony z Rakowa Częstochowa na rok z opcją pierwokupu.

W drugiej części gry wszedł na murawę również Szymon Gałązka. Jest to zawodnik AKS SMS Łódź, 17-latek.

Wynik meczu już nie uległ zmianie i Korona przegrała z pierwszoligowcem 0:1. W 83. minucie meczu kontuzji doznał Dawid Błanik, który został zmieniony przez Jakub Konsantyna (który musiał wrócić na boisko po tym, jak chwilę wcześniej sam z niego zszedł). Klub na razie nie poinformował, jak groźny jest to uraz.

Był to ostatni sparing Korony na tym etapie przygotowań do nowego sezonu i zarazem ostatni dzień zgrupowania w Opalenicy.