PKO BP Ekstraklasa. Race, płonące krzesełko i głośny doping. Zobacz zdjęcia kibiców Stali Mielec w meczu z Koroną Kielce

Wojciech Buras
Po odpaleniu rac, zapaliło się jedno z krzesełek na trybunie kibiców gospodarzy. Dorota Prokop
Stal Mielec przegrała z Koroną Kielce 2:3 w meczu dziesiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Kibice obu drużyn stworzyli świetną atmosferę, którą chwalił na pomeczowej konferencji Kamil Kuzera. Po odpaleniu jednej z rac na trybunie zajmowanej przez sympatyków gospodarzy, zapaliło się krzesełko i musiała interweniować straż pożarna.

Kibice Stali Mielec na meczu z Koroną Kielce

Korona świetnie otworzyła wynik w Mielcu i już po 22 minutach prowadziła 2:0. Bramki zdobywali Jewgienij Szykawka i Martin Remacle. Szybko odpowiedzieli gospodarze, w 33 minucie w polu karnym ręką zagrywał Miłosz Trojak i sędzia wskazał jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Getinger. W drugiej połowie niesamowitym rajdem popisał się Jakub Konstantyn. Młody zawodnik Korony wpadł z piłką w pole karne i strzałem po długim słupku pokonał Kochalskiego. Stal zdołała zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Berta Esselinka, ale nie starczyło już jej czasu, żeby wydrzeć choćby punkt. Dla podopiecznych Kamila Kuzery to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Zobacz zdjęcia kibiców Stali

W Mielcu nie zawiodła frekwencja, a kibice obu drużyn wspierali swoje drużyny przez całe 90 minut. Sympatycy gospodarzy odpalili race, po których zapaliło się jedno z krzesełek na ich trybunie. Musiała interweniować straż pożarna.