PKO Ekstraklasa. Byliście na meczu emocjonującym meczu Korony Kielce z Lechią Gdańsk na Suzuki Arenie? Szukajcie się na zdjęciach

Dorota Kułaga
Kibice Korony na meczu z Lechią
Kibice Korony na meczu z Lechią Kamil Bielaszewski
Ogromne emocje przeżyli kibice, którzy w sobotę wybrali się na Suzuki Arenę. Korona Kielce po dramatycznym meczu pokonała Lechę Gdańsk 1:0 w meczu PKO BP Ekstraklasy

Kibice Korony Kielce na meczu z Lechią Gdańsk

Korona Kielce rozegrała dobry mecz. Objęła prowadzenie w 27 minucie po kapitalnym strzale Ronaldo Deaconu z ponad 20 metrów. Miała mecz pod kontrolą i kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku. Niestety, w 60 minucie czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Kyryło Petrow i sytuacja gospodarzy stała się trudna.

Zobaczcie zdjęcia kibiców Korony Kielce

Lechia uzyskała optyczną przewagę. Kilka razy Marceli Zapytowski był w opałach, ale goście nie doprowadzili do wyrównania. W tych trudnych momentach kibice gorącym dopingiem wspierali podopiecznych trenera Kamila Kuzery. Nic dziwnego, że szkoleniowiec i zawodnicy po końcowym gwizdku arbitra dziękowali kibicom, również tym z Młyna, za wsparcie z trybun.

Korona broniła się z ogromną determinacją i wyszarpała bardzo ważne trzy punkty w walce o utrzymanie! Mecz obejrzało 6568 kibiców, w tym gronie było 450 fanów Lechii Gdańsk, którzy przyjechali do Kielc specjalnym pociągiem, a następnie pod eskortą policji autokarami zostali przewiezieni na Suzuki Arenę.

Na meczu były też znane osoby, między innymi wiceminister sportu Anna Krupka i Mariusz Lewandowski, były reprezentant Polski, obecnie trener Radomiaka Radom.