Plac zabaw w Koczwarze otwarty [WIDEO, zdjęcia]

  Plac zabaw w Koczwarze otwarty [WIDEO, zdjęcia]

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Plac zabaw w Koczwarze otwarty [WIDEO, zdjęcia]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Marzena Kądziela

  W Koczwarze dzięki budżetowi obywatelskiemu powstało miejsce spotkań dla dzieci i dorosłych. W sobotę nastąpiło symboliczne otwarcie.  Mnóstwo radości towarzyszyło w sobotnie popołudnie dzieciakom z podkoneckiej Koczwary, gdy maluchy mogły przeciąć symboliczną wstęgę otwierającą ich upragniony plac zabaw.
  Jednak jeśli ktoś myślałby, że to jedynie miejsce z kilkoma zjeżdżalniami czy huśtawkami, to bardzo by się pomylił. Inwestycja z budżetu obywatelskiego oferuje znacznie więcej atrakcji nie tylko dla dzieci.

  O budowie placu zabawa w Koczwarze pisaliśmy kilkakrotnie, bowiem to inwestycja, która realizowana jest z budżetu obywatelskiego dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców miejscowości, a szczególnie sołtyski Bożeny Zapały. To za jej sprawą wniosek o rozbudowę placu zabaw i miejsca rekreacyjnego dla dorosłych uzyskał w zeszłym roku najwięcej głosów. Pani Bożena zachęcała do głosowania nie tylko mieszkańców wioski, ale i z innych części gminy.

  – To bardzo potrzebne miejsce, bowiem większość mieszkańców zbudowała tu swoje domy niedawno i tak naprawdę się jeszcze nie znamy – mówiła nam pani sołtys. – Okazało się, że realizacja zadania już bardzo nas zintegrowała. Każdy angażował się, jak mógł. Niektórzy pracowali społecznie, inni sponsorowali zakupy.
  -Nasza pani sołtys jak nikt inny potrafi nas jednoczyć, zachęcać do wspólnych inicjatyw i społecznej pracy – dodaje mieszkaniec Koczwary Stanisław Basiak. – Mamy w wiosce mnóstwo dzieciaków, dla których z przyjemnością pracowaliśmy.

  Efekty pracy można było podziwiać w sobotnie popołudnie podczas otwarcia placu i festynu z okazji Dnia Dziecka. Symboliczną wstęgę przecinali burmistrz Krzysztof Obratański, sołtys Bożena Zapała i grupa rozradowanych dzieciaków. Potem już była tylko zabawa, konkursy i wspólne biesiadowanie, bo na pięknym placu są nie tylko kolorowe i bezpieczne zabawki dla dzieci, ale także boisko sportowe, siłownia pod chmurką, miejsce do grillowania, altana ze stołami i ławami, a nawet miejsce do tańczenia.

  -Dziś świętujemy z dzieciakami, ale już za na początku lipca przygotowuję spotkanie dla naszych seniorów – zapowiada przedsiębiorcza pani sołtys. – Serdecznie zapraszamy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce