Plac zabaw w Koczwarze otwarty [WIDEO, zdjęcia]

  Plac zabaw w Koczwarze otwarty [WIDEO, zdjęcia]

  Marzena Kądziela

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Plac zabaw w Koczwarze otwarty [WIDEO, zdjęcia]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Marzena Kądziela

  W Koczwarze dzięki budżetowi obywatelskiemu powstało miejsce spotkań dla dzieci i dorosłych. W sobotę nastąpiło symboliczne otwarcie.  Mnóstwo radości towarzyszyło w sobotnie popołudnie dzieciakom z podkoneckiej Koczwary, gdy maluchy mogły przeciąć symboliczną wstęgę otwierającą ich upragniony plac zabaw.
  Jednak jeśli ktoś myślałby, że to jedynie miejsce z kilkoma zjeżdżalniami czy huśtawkami, to bardzo by się pomylił. Inwestycja z budżetu obywatelskiego oferuje znacznie więcej atrakcji nie tylko dla dzieci.

  O budowie placu zabawa w Koczwarze pisaliśmy kilkakrotnie, bowiem to inwestycja, która realizowana jest z budżetu obywatelskiego dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców miejscowości, a szczególnie sołtyski Bożeny Zapały. To za jej sprawą wniosek o rozbudowę placu zabaw i miejsca rekreacyjnego dla dorosłych uzyskał w zeszłym roku najwięcej głosów. Pani Bożena zachęcała do głosowania nie tylko mieszkańców wioski, ale i z innych części gminy.

  – To bardzo potrzebne miejsce, bowiem większość mieszkańców zbudowała tu swoje domy niedawno i tak naprawdę się jeszcze nie znamy – mówiła nam pani sołtys. – Okazało się, że realizacja zadania już bardzo nas zintegrowała. Każdy angażował się, jak mógł. Niektórzy pracowali społecznie, inni sponsorowali zakupy.
  -Nasza pani sołtys jak nikt inny potrafi nas jednoczyć, zachęcać do wspólnych inicjatyw i społecznej pracy – dodaje mieszkaniec Koczwary Stanisław Basiak. – Mamy w wiosce mnóstwo dzieciaków, dla których z przyjemnością pracowaliśmy.

  Efekty pracy można było podziwiać w sobotnie popołudnie podczas otwarcia placu i festynu z okazji Dnia Dziecka. Symboliczną wstęgę przecinali burmistrz Krzysztof Obratański, sołtys Bożena Zapała i grupa rozradowanych dzieciaków. Potem już była tylko zabawa, konkursy i wspólne biesiadowanie, bo na pięknym placu są nie tylko kolorowe i bezpieczne zabawki dla dzieci, ale także boisko sportowe, siłownia pod chmurką, miejsce do grillowania, altana ze stołami i ławami, a nawet miejsce do tańczenia.

  -Dziś świętujemy z dzieciakami, ale już za na początku lipca przygotowuję spotkanie dla naszych seniorów – zapowiada przedsiębiorcza pani sołtys. – Serdecznie zapraszamy.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]