Plebiscyt Sportowy 2020. Maciej Giemza z ORLEN Team zajął trzecie miejsce: Cieszę się, że znowu jestem na podium [WIDEO]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga

Wideo

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Mieszkający w Piekoszowie Maciej Giemza z ORLEN Team zajął trzecie miejsce w kategorii sportowców w 69. Plebiscycie Sportowym 2020 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu.

W Rajdzie Dakar w 2020 roku zawodnik ORLEN Team/KTM Novi Korona Kielce wywalczył najlepsze miejsce w karierze. Był 17. wśród motocyklistów. Po restarcie sezonu przerwanego z powodu pandemii SARS-CoV-2 wygrał cztery imprezy: Baja Szczecinek, Lithuania, Poland i Rajd Grecji. Mieszkający w Piekoszowie zawodnik wywalczył Puchar Świata Juniorów w rajdach baja. Rok 2021 rozpoczął od szybkiej jazdy, ale i wypadku w Rajdzie Dakar.

-Cieszę się z miejsca na podium. To świadczy o tym, że sporty motorowe są popularne w naszym regionie. W 2020 roku zająłem 17 miejsce w Rajdzie Dakar. W tym roku miałem ochotę na poprawienie tej lokaty, ale po wypadku musiałem się wycofać z rajdu - mówił Maciej Giemza, utytułowany motocyklista ORLEN Team.

Dodaj ogłoszenie