Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Plenery fotografików, rzeźbiarzy i malarzy - na Ponidziu klimat sprzyja artystom

/MIO/
Dorobek plenerów fotograficznych prowadzonych przez Alicję Mazurek poddany zostanie ocenie w ramach Konkursu pod hasłem „Ponidzie w obiektywie”.
Dorobek plenerów fotograficznych prowadzonych przez Alicję Mazurek poddany zostanie ocenie w ramach Konkursu pod hasłem „Ponidzie w obiektywie”. Alicja Mazurek
Okres kanikuły sprzyja w Pińczowie organizacji plenerów artystycznych, co nie dziwi, bo region Ponidzia i samo miasto, od wieków były mekką dla ludzi o niespokojnych duszach, umysłach i sercach.

Tworzą i uwieczniają tu obecnie rzeźbiarze i fotograficy, a niebawem pod opiekuńczymi skrzydłami Stowarzyszenia Historyczno Kulturalnego "Beldonek" odbędzie się plener malarzy tworzących miniatury.
W minioną niedzielę Alicja Mazurek poprowadziła kolejny z pięciu zaplanowanych na te wakacje plenerów fotograficznych. Tym razem miłośnicy flesza i migawki uwieczniali słynny "Ogród na Rozstajach" - Tadeusza Kurczyny w Młodzawach oraz okolice tej miejscowości. Plenery organizuje Lokalna Grupa Działania "Ponidzie" z Pińczowa i takich plenerów będzie aż pięć a cały dorobek twórczy poddany zostanie ocenie a ramach Konkursu Fotograficznego pod hasłem "Ponidzie w obiektywie".

W poniedziałek w Pińczowie pod okiem komisarza Andrzeja Kozery rozpoczęli swój plener artyści rzeźbiarze. Pięciu studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego tworzy małe formy w kamieniu "pińczaku". Plener odbywa się między innymi dzięki właścicielowi firmy "Marmury - Płytki" z Podłęża Jackowi Łacie, który jest głównym jego sponsorem. Wraz z rzeszowskimi rzeźbiarzami tworzy Wojciech Socha artysta z Działoszyc oraz Paweł Kisielewski, który do tej pory parał się wyłącznie malarstwem. Plener zakończy się 29 lipca a jego dorobek będzie można podziwiać w holach Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury i Urzędu Miasta i Gminy w Pińczowie - współorganizatorów pleneru.

- W dniach 13 - 20 sierpnia gościć będziemy na Ponidziu 15 malarzy miniatur z całej Polski. Plener imienia Dzidka Duraczyńskiego będzie miał na celu uwiecznienie miedzy innymi przydrożnych kapliczek i świątków, o których renowację zabiegamy od lat - mówi Adam Ochwanowski - z Ośrodka Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia - Pałac Wielopolskich w Chrobrzu. Malarze zamieszkają w internacie Zespołu szkół - Centrum Kształcenia Rolniczego - Ministerstwa Rolnictwa i rozwoju Wsi w Chrobrzu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie