Po horrorze w Gdańsku Fart Kielce w Plus Lidze!!! (video, zdjęcia)

Miłosz Skiba
Siatkarze Farta Kielce są zmobilizowani na piąty mecz z Treflem w Gdańsku, który zadecyduje o awansie jednej z drużyn do ekstraklasy. Fot. Sławomir Stachura
Po pięciosetowym horrorze siatkarze Farta Kielce wygrali z Treflem Gdańsk. Kielczanie przegrywali już 2:1, ale udało się im wyrównać i czwartego seta wygrali 42:40. Tie-break też był bardzo nerwowy, ale to Fart okazał się bardziej skuteczny i to on awansował do Plus Ligi.

Wyjściowy skład Farta

Martin Sopko, Sławomir Jungiewicz, Kacper Bielicki, Miłosz Zniszczoł, Maciej Krzywiecki, Michał Kozłowski (kapitan), Adam Swaczyna (libero).

Trefl Gdańsk - Fart Kielce 2:3 (25:23, 18:25, 25:17, 40:42, 9:15)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU TREFL GDAŃSK - FART KIELCE

To historyczne zwycięstwo, ponieważ kielecka drużyna nigdy jeszcze nie grała w siatkarskiej ekstraklasie. Plus Liga jest jedną z najlepszych lig siatkarskich na świecie. Teraz do Kielc już regularnie będą przyjeżdżać takie zespoły jak Skra Bełchatów i Resovia i takie sławy jak Mariusz Wlazły.

Kiepski początek

Pierwszy set wtorkowego meczu w Gdańsku był bardzo wyrównany, ale w końcówce to gospodarze okazali się lepsi i mimo prowadzenia Farta 23:21, to Trefl rozpoczął mecz od prowadzenia.

Drugi set to dużo lepsza gra kielczan i zdecydowana wygrana do 18. W trzecim secie sytuacja się odwróciła. Gdańszczanie prowadzili przez całą partię i ostatecznie wygrali ją 25:17.

Set jak horror

Jednak prawdziwym horrorem okazał się czwarty set. Kielczanie roztrwonili początkową przewagę i o szansę gry w tie breaku musieli walczyć z Treflem na przewagi. I tę walkę nasi siatkarze zapamiętają z pewnością do końca życia, bo trwała aż do stanu 42:40. Ważne, że zapamiętają ją dobrze, bo pewnie dzięki tej wygranej partii, przystąpili bardzo skoncentrowani do piątego seta.

Zwycięski tie-break

A tie-break jaka to zwykle bywa rządzi się swoimi prawami. Początek był wyrównany, ale przy zmianie stron było już 8:6 dla kielczan. Wtedy gospodarze popełnili błąd ustawienia i głośno protestowali przeciwko zabraniu im z tego powodu punktu. Skończyło się tym, że sędziowie zabrali im kolejny. I zrobiło się 10:6 dla Farta. Taki obrót rzeczy podciął skrzydła gdańszczanom, którzy nie byli już w stanie podjąć walki i ostatecznie przegrali tego seta 15:9.