Po kontrolach przeprowadzonych w ubojniach w województwie świętokrzyskim, zawieszono działalność zakładu w Zagajowie, gmina Michałów. A nie w Pińczowie - jak podały niektóre lokalne media. Błędne informacje spowodowały nie tylko zamieszanie, ale także odwoływanie zamówień z masarni Piotra Różalskiego w Pińczowie, która nadal działa w pełni legalnie.

Od rana kontaktują się z nami zaniepokojeni czytelnicy i mówią, że w lokalnych mediach radiowych podano informacje, iż zamknięto ubojnie w Pińczowie. Informujemy zatem - że owszem zawieszono działalność jednej ubojni, ale tej znajdującej się w powiecie pińczowskim, a nie w stolicy powiatu!

Chodzi o zakład w Zagajowie, w gminie Michałów - w którym wykryto nieprawidłowości po kontroli Inspektoratu Weterynarii. Dotyczą one nieprzestrzegania przepisów przy przemieszczaniu bydła przez przewoźnika.

- W tej chwili jest prowadzone w tej sprawie śledztwo przez policję - więc nie jestem upoważniony do udzielania żadnych szczegółowych informacji na ten temat. Wiem, że doszło do pewnego rodzaju nieporozumienia jeśli chodzi o ubojnię w Pińczowie. Zapewniam, że przeprowadzono tam kontrolę i nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Zakład pana Różalskiego nie jest w tej chwili objęty żadnym postępowaniem, oprócz oczywiście rutynowych kontroli - poinformował "Echo Dnia" Mariusz Gwardjan, zastępca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

Mieszkańcy Pińczowa są do tego stopnia zaniepokojeni podanymi informacjami, że niektórzy odwołują swoje zamówienia. Informujemy, że w ubojni w Pińczowie - w zakładzie masarskim oraz ubojni Piotra Różalskiego nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Można nadal tam zamawiać produkty, wszystko działa zgodnie z prawem i z obowiązującymi przepisami.

Przypomnijmy tylko, że Halina i Piotr Różalscy z Pińczowa zostali uhonorowani tytułem Polski Producent Żywności 2015 za kiełbasę swojską.


POLECAMY RÓWNIEŻ:


NOWE ZASADY PRZECHOWYWANIA NAWOZÓW I NAWOŻENIA


PLAN NAWOŻENIA AZOTEM – JAK SPORZĄDZIĆGdzie zarejestrować koło gospodyń wiejskich?Dopłaty do paliwa rolniczego 2019. Do kiedy złożyć wniosek
Śmieszne nazwy miejscowości w Polsce. ZOBACZ galerię!NIE CHCIAŁ JEJ ROLNIK, KTÓRY SZUKA ŻONY. ZOBACZCIE ZDJĘCIA WYSPORTOWANEJ PAULINYZobacz także: Flesz - protesty rolników nasilają się, hodowcy liczą na prezydenta Dudę

Źródło: vivi24