Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po latach zastoju - dynamiczny rozwój. Firma ZGM „Zębiec” S.A.

pawie
Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” w Zębcu koło Starachowic kiedyś były jednym z największych pracodawców w regionie. W latach 70. zatrudniały nawet trzy tysiące pracowników. Po upadku socjalizmu i licznych perypetiach takich jak zmiany właścicielskie, zwolnienia grupowe, zmiany profilu produkcji, dwukrotne próby prywatyzacji zakład mocno podupadł. Jednak ostatnio „Zębiec” odnotowuje najlepsze wyniki finansowe od lat.

ZOBACZ TAKŻE:
Rozmowa Tygodnia GK24. Robert Bodendorf o przedsiębiorczości

(Źródło: gk24.pl)

To efekt zmian wprowadzonych przez nowy zarząd spółki zajmującej się produkcją kotłów centralnego ogrzewania, minerałów oraz wyrobów metalowych. Firma dynamicznie rozwija się i planuje zwiększenie zatrudnienia.

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

- Rok 2017 jest dla nas przełomowy. To czas zmian na lepsze. Najważniejszym działaniem w obrębie całego Zakładu było odświeżenie wizerunku, rozszerzenie oferty produktowej, a także wyodrębnienie nowego brandu: Zębiec Minerals. „Zębiec” docelowo ma kojarzyć się z nową, lepszą jakością, innowacyjnością i różnorodnością oferowanych produktów. Nowa marka ma być sygnałem dla kontrahentów, że mimo wieloletniego doświadczenia i ugruntowanej pozycji na rynku „Zębiec” chce się dalej rozwijać i czynnie wpływać na rozwój poszczególnych branż przemysłu polskiego i zagranicznego - podkreśla Robert Tkaczuk, prezes zarządu ZGM "Zębiec". Jak zaznacza, spółka bieżący rok zakończy na plusie z zyskiem około miliona złotych.

Działalność firmy "Zębiec" opiera się na trzech filarach. Przedsiębiorstwo nieprzerwanie od 1965 roku zajmuje się produkcją kotłów centralnego ogrzewania. W tym roku spółka do swojej oferty wprowadziła piece 5. klasy spełniające wyśrubowane wymagania unijnej dyrektywy ECODESIGN w zakresie czystości spalania.

Jednak obecnie najmocniejszym filarem "Zębca" jest produkcja surowców niezbędnych dla odlewnictwa, wiertnictwa i budownictwa. – W tym roku odnotowujemy wyraźny wzrost sprzedaży wyrobów mineralnych. Sprzedaż bentonitów, czyli naszego flagowego produktu, stanowi główny przychód spółki. Drugim źródłem przychodu jest sprzedaż perlitu. Dlatego w perspektywie mamy zwiększenie sprzedaży, poszerzenie gamy produktów, eksport na rynki zagraniczne przy ciągłej pracy nad jakością oraz udoskonalaniem technologii produkcji – podkreśla Robert Tkaczuk.

Trzeci segment działalności Zębca to produkcja wyrobów metalowych takich jak sprężyny i resory wykorzystywane w przemyśle maszynowym, energetycznym, górniczym czy kolejowym oraz sita perforowane, które mają zastosowanie w urządzeniach wentylacyjnych, rolniczych oraz w budownictwie.

Spółka w najbliższych latach chce nie tylko wprowadzać do sprzedaży nowe produkty i modernizować park maszynowy, ale także zwiększyć zatrudnienie i podnosić kwalifikacje pracowników, między innymi poprzez współpracę z ekspertami oraz instytutami badawczymi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie